Rekrutacja do klasy akordeonu – konsultacje
Od kilku tygodni zmagamy się z epidemią, która znacznie spowolniła, lub wstrzymała funkcjonowanie wielu instytucji kultury. Brak możliwości organizowania zgromadzeń, w tym koncertów i konferencji, które są nieodzownymi elementami działalności akademii muzycznych na całym świecie, bardzo nas dotknął oraz zmobilizował do szukania nowych rozwiązań.
W związku z tym…
Klasa akordeonu oraz Koło Naukowe Akordeonistów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów na konsultacje z pedagogami w każdej dostępnej w danym momencie formie: przesłanie nagrań, spotkanie poprzez platformy: Skype, Zoom, Facebook, WhatsApp, wreszcie, gdy będzie to możliwe spotkanie w realu w klasie akordeonu s. 297 w AM w Poznaniu.
Do Waszej dyspozycji pozostają pedagodzy prowadzący klasę akordeonu w poznańskiej uczelni:
– prof. dr hab. Teresa Adamowicz-Kaszuba – tadamowiczkaszuba@amuz.edu.pl, tel. +48 501 241 840
– prof. dr hab. Jerzy Kaszuba – jkaszuba@amuz.edu.pl
– mgr Paweł Sławiński, doktorant – pawel050392@gmail.com, tel. 781 791 552
Warunki rekrutacji znaleźć będzie można na stronie Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu – w bieżącym roku, z uwagi na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii podstawą kwalifikacji na wydziałach wykonawczych będzie komisyjne odsłuchanie i analiza nadesłanych nagrań programu (mp4); szczegółowe kryteria czasowe i programowe zostaną podane w komunikacie dotyczącym rekrutacji.
Zachęcamy do kontaktu!
Cześć!
Jeżeli chciałbyś studiować grę na akordeonie i jeszcze się zastanawiasz, gdzie warto zdawać, chciałabym szczerze polecić Akademię Muzyczną w Poznaniu.
Główne atuty w wielkim skrócie:
– sale do ćwiczeń – mamy dwie sale na wyłączność, a przez dwa lata moich studiów praktycznie nie zdarzyło się, aby nie było gdzie ćwiczyć,
– dużo możliwości do grania, występów publicznych, współpracy z kompozytorami i innymi instrumentalistami,
– naprawdę sympatyczni, otwarci wykładowcy z nowoczesnym spojrzeniem i troską o każdego studenta, a jednocześnie merytoryczni i profesjonalni,
– koncertowe instrumenty do dyspozycji studentów: akordeony Borsini, Zero-sette, Pigini Super Bajan, akordeon basowy, akordeon cyfrowy Roland, bandoneon,
– Koło Artystyczno-Naukowe Akordeonistów
– corocznie:
–Międzynarodowe Dni Akordeonu AkoPoznań w październiku (konferencja, warsztaty, wystawy, międzyuczelniany koncert),
– warsztaty i seminaria oraz Poranek muzyki akordeonowej w maju,
– szerokie kontakty ze środowiskiem akordeonowym w Polsce i za granicą.
Jeżeli to wszystko nie jest wystarczająco przekonujące lub masz jeszcze jakieś pytania, zawsze możesz zapytać nas studentów, wszyscy chętnie odpisujemy na FB.
Gabriela Leśniak
studentka 2 roku studiów II stopnia