Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Dyrygentury Chóralnej

Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Dyrygentury Chóralnej działa od 2017 roku i zrzesza głównie studentów specjalności Dyrygentura Chóralna. Ideą Koła jest organizacja wydarzeń uzupełniających i poszerzających zainteresowania studentów chóralistyki. Jak dotąd były to warsztaty, koncerty, otwarte lekcje dyrygentury dzięki którym studenci mieli możliwość nabrania nowych doświadczeń i umiejętności. W 2018 roku Koło rozpoczęło organizację cyklu koncertów „Studenci i ich chóry”. Ma on na celu uwypuklenie samodzielnej koncertowej aktywności młodych dyrygentów i możliwość konfrontacji z innymi zespołami prowadzonymi przez rówieśników.

Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Dyrygentury Chóralnej działa pod opieką Katedry Dyrygentury Chóralnej.

Przewodnicząca: Karolina Katarzyniak
Zastępca: Aleksandra Baranowska