Marek Gandecki – założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego

DSC_0488

DSJ_1903mProf. Marek Gandecki, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Janusza Dzięcioła. Laureat IV Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów w Poznaniu (1992).

Założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, Chóru Kameralnego MUSICA VIVA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Chóru Zamku Kórnickiego CASTELLUM CANTANS (1999-2013). Laureat wielu prestiżowych nagród zdobytych przez wspomniane zespoły w konkursach chóralnych, a także wielu indywidualnych nagród dla najlepszego dyrygenta.

Juror konkursów i festiwali chóralnych. Wykładowca warsztatów dyrygenckich organizowanych m.in. przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz chóralnych kursów mistrzowskich, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Opolu. Prowadził również cykl szkoleń kadry kierowniczej organizowanych przez Bernard Brunhes Polska (BPI Group) w formie wykładów i warsztatów związanych z przywództwem, zarządzaniem zespołem, kreatywnością. Szkolenia skierowane były do kadry menedżerskiej najwyższego i średniego poziomu zarządzania czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.

Prodziekan Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej, Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Promotor i recenzent prac doktorskich i habilitacyjnych.

Studenci prof. Marka Gandeckiego zajmują czołowe miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu.
Laureaci kolejnych edycji Konkursu to:
Maciej Kubacki, laureat II miejsca (VIII edycja, 2000)
Sławomira Knuta-Raczyńska, laureatka II miejsca (XII edycja, 2008)
Lidia Stępień, laureatka wyróżnienia (XIII edycja, 2010)
Anna Dwoskina, laureatka wyróżnienia (XIV edycja, 2012)
Laura Stieler, laureatka I miejsca (XV edycja, 2014)