Aktualności

Z najgłębszym żalem zawiadamiamy, że dnia 17 lutego 2015 odszedł od nas Ś†P PROF. ANDRZEJ KOSZEWSKI

Z najgłębszym żalem zawiadamiamy, że dnia 17 lutego 2015 roku zmarł

Ś † P

PROF. ANDRZEJ KOSZEWSKI
Doktor honoris causa Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis

W Zmarłym żegnamy wybitnego kompozytora, muzykologa, znakomitego pedagoga,
przyjaciela i wychowawcę wielu pokoleń studentów, byłego dziekana Wydziału Wokalnego,
wieloletniego kierownika Katedry Kompozycji i Teorii Muzyki, Człowieka wielkiego serca i umysłu.

Pamięć o Profesorze na zawsze pozostanie w nas i w naszej Uczelni.

Rodzinie i najbliższym  składamy wyrazy serdecznego współczucia.

Otwarte żałobne posiedzenie Senatu Uczelni odbędzie się we wtorek 24 lutego 2015 r. o godz. 10.00 w Auli Nova. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 12.30 w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i Św. Floriana przy ul. Kościelnej. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 14.30 na cmentarzu na junikowskim.

Rektor, Senat i  Społeczność

Akademii Muzycznej