Walerian Bierdiajew in memoriam – zaproszenie

Szanowni Państwo,

w dniach 8 i 9 maja 2016 roku Katedra Dyrygentury Symfonicznej i Operowej Akademii Muzycznej w Poznaniu organizuje sesję naukową poświęconą legendzie polskiej dyrygentury, Walerianowi Bierdiajewowi.

W roku bieżącym obchodzimy 60. rocznicę śmierci tego wybitnego polskiego dyrygenta związanego działalnością artystyczną i pedagogiczną z Warszawą, Poznaniem, Krakowem, Kijowem i Petersburgiem. Do jego uczniów należeli m.in.: Andrzej Panufnik, Bohdan Wodiczko, Jan Krenz, Henryk Czyż, Stanisław Skrowaczewski, Stefan Stuligrosz, Krzysztof Missona i Józef Wiłkomirski.

Chcemy podczas tej sesji przybliżyć i przypomnieć postaci jego uczniów. Będzie to również świetna okazja, by pochylić się nad nagraniami HalkiStrasznego dworu jakie pozostawił potomności Maestro Bierdiajew.
Gorąco zapraszamy Państwa do uczestnictwa w naszej sesji!

Osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu proszone są o przesłanie zgłoszenia wraz z tematem na adres wkunc@wp.pl do dnia 20.04.2016 roku.