Cyprian Sekrecki

Cyprian Sekrecki 

Tytuł i stopień naukowy, Uczelnia, rok uzyskania
magister, Akademia Muzyczna w Poznaniu, 2018

Stanowisko
asystent

Dyscyplina artystyczna/naukowa – kierunek
dyscyplina muzyczna – instrumentalistyka

Specjalność
fortepian

Działalność artystyczna/naukowa (najważniejsze koncerty, publikacje, płyty, kompozycje)
Cyprian Sekrecki urodził się 4.01.1994 roku w Miastku. Od roku akademickiego 2013/14 jest studentem w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Alicji Kledzik i dr Piotra Żukowskiego. Obecnie prowadzi zajęcia na tej uczelni na stanowisku asystenta w Katedrze Fortepianu. Przedtem pianista kształcił się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Miastku w klasie Wiktora Murawskiego oraz Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu w klasie prof. Alicji Kledzik.
W 2018 roku została wydana płyta fundacji Piotra Klera z Koncertem C-dur nr 21 KV 467 W. A. Mozarta oraz Koncertem C-dur op. 15 L. van Beethovena. W obu koncertach towarzyszył kwartet smyczkowy Altra Volta.
Cyprian Sekrecki doskonalił swą technikę i wrażliwość muzyczną pod opieką kilku pedagogów. Uczestniczył w kursach pianistycznych w Polsce i za granicą (lekcje otwarte na Warsztatach Pianistycznych w Moskwie u Rema Uranina, Warsztaty Pianistyczne w Wiedniu oraz mistrzowskie kursy pianistyczne u prof. Luca De Gregorio oraz warsztaty prowadzone przez Cypriana Katharsis). Koncertował w wielu miejscach w Polsce oraz na Ukrainie, w Niemczech, Rosji Grecji i Austrii.

Najważniejsze osiągnięcia artystyczne/naukowe
Zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia: m.in. I pierwsze miejsce i nagroda specjalna w I Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym Polskiej Muzyki Współczesnej im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie; I miejsce w II Polsko-Niemieckim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu; Nagroda Rektora, Wyróżnienie Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wyróżnienie Prezydenta miasta Jeleniej Góry; II miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie (2018); III nagroda na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta w Rzymie (2019).

Zatrudnienie na Wydziale
II

Prowadzone przedmioty, Wydział
Fortepian, II

Kontakt
csekrecki@amuz.edu.pl

Skip to content