Dorota Kwiecińska-Erenz

 

IMG_4601Dr hab., Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, 2013 r., profesor Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

Działalność koncertową rozpoczęła w 1981 roku, będąc jeszcze uczennicą liceum. Wzięła udział w IV Muzycznych Spotkaniach Młodych Talentów grając recital w Poznaniu, a w 1983 r. wystąpiła na Festiwalu im. Karola Szymanowskiego w Nowej Hucie.

W 1986 roku brała udział w eliminacjach do IX Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. W kolejnym X Konkursie (1991) wzięła już udział jako uczestnik. Zakwalifikowała się do II etapu, jednak kontuzja barku uniemożliwiła jej kontynuację konkursowych zmagań. Pomiędzy tymi dwoma konkursami w roku 1988 zagrała w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. C. Curci w Neapolu.

Podczas licznych występów miała możliwość współpracy ze znakomitymi pianistami: A. Tatarskim, M. Szwajger-Kułakowską, B. Janikowską, J. Nowakowską, P. Niewiedziałem czy doświadczoną, wielokrotnie nagradzaną na konkursach kameralnych Barbarą Dmochowską, oraz dyrygentami: S. Marczykiem, J. Radwanem, W. Schröderem, B. Jarmołowiczem, J. Katlewiczem, A. Affeltowiczem, M. Błaszczykiem, M. Zazulą, D. Martenką.

Jako pedagog była i jest zapraszana do prowadzenia lekcji i udziału w warsztatach muzycznych i kursach, które prowadziła w Nysie, Kłodzku, Żaganiu, Płocku, Zielonej Górze, Wągrowcu, Gnieźnie.

Program TVP z cyklu „Roman Lasocki przedstawia”, w którym wystąpiła z recitalem był emitowany również w telewizji moskiewskiej.

Publikacja – „Ekspresja w muzyce przełomu XIX i XX wieku Sonaty na skrzypce i fortepian Césara Francka i Karola Szymanowskiego”.

Płyta — Karol Szymanowski — Sonata d-moll op. 9; César Franck — Sonata A-dur

Osiągnięcia dydaktyczne Pani Doroty Kwiecińskiej-Erenz wiążą się nierozłącznie z jej działalnością artystyczną, którą rozpoczęła już w czasie studiów i rozwijała dalej. Brała udział w koncercie wymiennym między Akademią Muzyczną w Poznaniu, a Hochschule für Musik w Hamburgu. Uczestniczyła w Festiwalu Młodych Talentów w Tarnowie. Występowała z Orkiestrami Filharmonii: Rzeszowskiej, Poznańskiej, Szczecińskiej, Białostockiej, Kaliskiej, oraz Słupską i Przemyską Orkiestrą Kameralną.  Głównie jednak koncentruje się na występach solowych.

– Pałucka Wiosna Muzyczna — XI Festiwal Muzyki Klasycznej im. Adama z Wągrowca;

– Świętokrzyskie Dni Muzyki — Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach;

Udział w prawykonaniach utworów:

– Zbigniew Kozub – „Multiform”

– Jarosław Kordaczuk – „Słówoświaty”

– Brian Robert Current – „You Are ”

Srebrny medal Prezydenta RP za Długoletnią Służbę.

Kontakt:

dkwiecinskaerenz@amuz.edu.pl

Skip to content