Nowe fortepiany w poznańskiej Akademii

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu jest uczelnią, która dokłada wszelkich starań, by być idealnym miejscem do kreatywnego rozwijania talentów studiującej tu młodzieży. Jednym z elementów niezbędnych do prowadzenia edukacji muzycznej na poziomie spełniającym europejskie standardy, jest zapewnienie naszym studentom jak najlepszego instrumentarium – Akademia konsekwentnie prowadzi proces wyposażania sal dydaktycznych i koncertowych.

Cieszymy się, mogąc Państwa zawiadomić, że w dniach 16-17 czerwca (czwartek – piątek) na estradzie Auli Nova pojawi się 7 fortepianów firmy YAMAHA, spośród których w piątek, 17 czerwca, pedagodzy Katedry Fortepianu, wybiorą 5 – instrumenty te następnie przekaże Uczelni prywatny darczyńca. Niewątpliwie dzięki takiemu gestowi społeczność naszej Akademii będzie mogła jeszcze lepiej rozwijać działalność zarówno edukacyjną, jak i artystyczną.