Zooming: Ireland w Dublinie i w Poznaniu-Koncert Sepia Ensemble

W programie:
Mary Kelly Mime na puzon solo (1987)
Siobhán Cleary The Whitening na skrzypce i fortepian  (2010)
John McLachan Extraordinary Rendition na skrzypce, wiolonczelę i fortepian (2008)
Gráinne Mulvey entropy na kwartet smyczkowy (2009)
Jenn Kirby Moments na klarnet, puzon, perkusję i wiolonczelę (2013)
Enda Bates From the Cusp of Sleep na dwoje skrzypiec, altówkę, wiolonczelę i kontrabas (2011)
John Buckley Winter Echoes na flet solo (2008)
Judith Ring Swelt Belly At Down na klarnet, skrzypce i wiolonczelę (2013)
Ed Bennett My Broken Machines na 3 instrumenty [zmienne], fortepian i perkusję (2004)  [wersja na flet, skrzypce i puzon]
Andrew Hamilton frank o’hara on the phone piece na flet piccolo, klarnet, fortepian, skrzypce, wiolonczelę i kontrabas (2003)
Jennifer Walshe cease to resist na flet i harfę (1996)
Sepia Ensemble

Poznański zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Powstał w 2012 roku z inicjatywy Artura Kroschela i Rafała Zapały, a w jego skład wchodzą wykładowcy, absolwenci oraz studenci wyższych lat Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, których łączy szczególne zainteresowanie i pasja wykonywania muzyki najnowszej. Zespół organizuje koncerty w poznańskiej Uczelni, a także w niestandardowych miejscach, których klimat sprzyja odbiorowi nowej muzyki. W swoim repertuarze zespół posiada utwory polskich kompozytorów, a także realizuje partytury szczególnie interesujących twórców ze świata. W grudniu 2012 zespół zrealizował dwa projekty z okazji Roku Cage’a, na które złożyły się dzieła amerykańskiego artysty. W październiku 2013 zespół wystąpił na dwóch koncertach podczas Festival International „Musicacoustica” w Pekinie, gdzie wykonał dzieła polskich kompozytorów z elektroniką oraz utwory Witolda Lutosławskiego. Grupa koncertowała także podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”, Międzynarodowego Forum Kompozytorów w Poznaniu, Międzynarodowej Konferencji „Musica Practica, Musica Theoretica” w Poznaniu. Aktualnie zespół pracuje nad kilkoma projektami – pierwszy poświęcony muzyce Kazimierza Serockiego i Helmuta Lachenmanna, drugi z muzyką Rebecci Saunders. Szczególnym projektem artystycznym grupy jest Zooming:, cykl koncertów poświęconych współczesnej muzyce poszczególnych krajów. Cały projekt jest realizowany we współpracy z instytucjami zagranicznymi i polega na międzynarodowej wymianie artystycznej – w Polsce wykonywane są dzieła kompozytorów zagranicznych, a podczas koncertów w innych krajach prezentowana jest polska muzyka współczesna. Zrealizowany został już koncert Zooming: Estonia, a w najbliższych planach są Zooming: Ireland oraz Zooming: South Korea. Organizatorem cyklu Zooming: jest Sonora. W najbliższym czasie zaplanowane są koncerty zespołu w Warszawie, Dublinie, Tallinnie, Berlinie, Seulu, Rzymie, Sao Paulo i Poznaniu. Zespół składa się z dwunastu muzyków, ale występują w rozmaitych układach od solowych do dużych składów ensemblowych.
se

Zooming: Ireland w Dublinie i w Poznaniu

1 lutego 2014 – Hugh Lane Gallery, Dublin

28 lutego 2014 – Aula Nova, Poznań

Poznański zespół muzyki współczesnej Sepia Ensemble wystąpi 1. lutego z koncertem irlandzkiej i polskiej muzyki współczesnej w The Hugh Lane Gallery w Dublinie. Koncert jest częścią projektu Zooming: Ireland, którego celem jest wymiana artystyczna, nawiązanie współpracy z irlandzkim środowiskiem kompozytorskim oraz lepsze poznanie współczesnej, polskiej twórczości muzycznej w Irlandii oraz nowej muzyki irlandzkiej w Polsce.

28 lutego Sepia Ensemble wykona z kolei współczesny program irlandzki w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kierownictwo artystyczne projektu sprawuje Artur Kroschel, a głównym organizatorem jest agencja artystyczna SONORA. Współorganizatorami projektu są: Association of Irish Composers, Instytut Adama Mickiewicza, Ambasada Rzeczpospolitej w Dublinie,  Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Culture Ireland.

Szczegółowe informacje i program koncertów można znaleźć na:

oraz na www.sepiaensemble.com
Koncertowi będą towarzyszyć w ciągu dnia wykłady w Sali Prezydenckiej na temat współczesnej muzyki irlandzkiej i spotkania z artystami z Irlandii.

Organizator: Zakład Katedra Kompozycji i Teorii Muzyki