XIII Forum Akademickie, koncert muzyki elektroakustycznej Instrumentarium muzyki XXI wieku. Odsłona II

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowane na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego,
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Wtorek, 23.03.2021, Sala Prezydencka, godz. 10.00-15.00

XIII Forum Akademickie, koncert muzyki elektroakustycznej
Instrumentarium muzyki XXI wieku. Odsłona II

Tematyka XIII Forum stanowi kontynuację rozważań sprzed dwóch lat, dotyczących wzajemnie inspirujących relacji między zmieniającym się w XXI wieku instrumentarium a twórcami i wykonawcami. Referenci dokonają próby rozszerzenia definicji instrumentu muzycznego – w tej roli ukazane zostaną elektroniczne przedmioty codziennego użytku takie jak smartfony, kontrolery do gier, laptopy; jednocześnie instrumenty „klasyczne” zaistnieją w zmienionych konfiguracjach. Forum towarzyszyć będzie koncert muzyki elektroakustycznej. Zapraszamy do udziału przedstawicieli środowiska akademickiego – pedagogów, doktorantów, studentów i absolwentów w charakterze referentów, dyskutantów i słuchaczy.

Termin zgłaszania tematów wystąpień (15-30 min.) oraz propozycji na koncert do 5.03.2021.

prof. dr hab. Teresa Adamowicz-Kaszuba
tadamowiczkaszuba@amuz.edu.pl, terkaszuba@gmail.com