Wydarzenia

Wokalne warsztaty musicalowe

Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Katedra Wokalistyki i Katedra Jazzu
zapraszają na

WOKALNE WARSZTATY MUSICALOWE

27-28 listopada 2016, godz. 10.00-20.00
Sala Kameralna

które poprowadzą artyści Teatru ROMA w Warszawie

27-28-11-2016-musicalEDYTA KRZEMIEŃ

Zadebiutowała rolą Christine w Upiorze w Operze A. L. Webbera w Teatrze Muzycznym ROMA, a później wcieliła się w rolę Fantyny z Les Miserables. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu (Emma z Jekyll and Hyde, siostra Maria Robert z Zakonnica w przebraniu, Opowieści Zimowe M. Yestona), Teatrem Muzycznym w Gdyni (Molly z Ghost), Operą Podlaską w Białymstoku (Christine w Phantom of The Opera), Teatrem Rozrywki w Chorzowie (Johanna w Sweeney Todd). Koncertuje w filharmoniach z repertuarem Musicale Symfonicznie oraz The Best of Sir A. L. Webber Teatru Rampa. Stale współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem.

DAMIAN ALEKSANDER

Od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie zagrał główne role w Miss Saigon, Grease, Pięciu Braci Moe, Koty, Les Misérables czy Upiór w operze (potrójna Platynowa Płyta). Występował w serialach (m.in. Zostać Miss, Barwy Szczęścia, Kryminalni, Hotel 52), a także w filmie Toilet Out Of Order M. Bilskiego. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską – w musicalu Korczak Ch. Williamsa wcielał się w postać Janusza Korczaka oraz Lejzora Wolfa w Skrzypku na dachu i Upiora w Upiorze w Operze. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra tytułową rolę w musicalu Jekyll and Hyde, a w Gliwicach Wujka Festera w spektaklu Rodzina Adamsów.

przy fortepianie:
dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant, prof. AM
Jacek Szwaj

Koordynacja projektu:
Joanna Horodko

Warsztaty są otwarte – zgłoszenia należy przysyłać do dnia 11.11.2016 na adres e-mail: jhorodko@amuz.edu.pl

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe oraz propozycję dwóch utworów z repertuaru musicalowego i ewentualną prośbę o materiały nutowe, które zapewnia organizator.