19 - 21 marzec 2021

Warsztaty – Jan Sebastian Bach – Pasja według św. Jana BWV 245

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowane na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego,
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Piątek – niedziela, 19-21.03.2021

Jan Sebastian Bach – Johannes-Passion BWV 245

Warsztat w ramach przedmiotu Interpretacja wielkich formy wokalno-instrumentalnych (IWFWI)
Interdyscyplinarny workshop adresowany do uczestników zajęć IWFWI, otwarty dla słuchaczy zewnętrznych.
Wzorowany na formule Completorium, łączącej elementy wykładu, ćwiczeń i kursu mistrzowskiego.

Do uczestnictwa w warsztatach zaproszeni zostali czołowi polscy naukowcy i instrumentaliści specjalizujący się w historycznie poinformowanych praktykach wykonawczych. Podczas zajęć każdy ze studiowanych ustępów omówiony zostanie od strony historycznej, muzykologicznej, retorycznej i teologicznej, a następnie nastąpi jego praktyczna realizacja (w formie próby muzycznej). Zespół artystyczny stanowić będą muzycy tworzący Orkiestrę Barokową Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz specjalnie w tym celu powołany chór projektowy. Zależnie od okoliczności związanych z sytuacją pandemiczną, finałem kursu może być publiczne wykonanie studiowanych fragmentów w formie koncertu pt. Passio z udziałem wszystkich zaangażowanych w projekt pedagogów oraz studentów, pod dyrekcją najlepszych studentów-dyrygentów biorących udział w kursie.

Piątek, 19 marca
godz. 17.00-21.30 Sesja 1 (teoretyczna)

Sobota, 20 marca
godz. 09.00-13.30 Sesja 2 (teoretyczno-praktyczna)