30.03.2022

Prof. Urszula Kryger – Mistrzowski kurs interpretacji liryki wokalnej

Kurs mistrzowski

W auli ATM Olimpia odbędzie się mistrzowski kurs wokalny interpretacji liryki wokalnej, który poprowadzi prof. Urszula Kryger (Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi).

Afisz może informować o organizowanym przez poznańską uczelnię mistrzowskim kursie interpretacji liryki wokalnej

Zdjęcie przedstawia prof. Urszulę Kryger, która poprowadzi mistrzowski kurs interpretacji pieśni

Prof. Urszula Kryger, mezzosopran liryczny, jedna z najwybitniejszych polskich artystek. Szczególnie bliska jest jej sztuka interpretacji liryki wokalnej. Z recitalem pieśni, w programie którego znalazły się pieśni Fryderyka Chopina, wystąpiła w Mediolańskiej La Scali. Wyjątkowe miejsce w ogromnym dorobku fonograficznym Urszuli Kryger zajmują albumy liryki wokalnej, nagradzane m.in. nagrodą Fryderyka.
Zwyciężczyni 43. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Stanisława Moniuszki w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Johannesa Brahmsa w Hamburgu.
Profesor sztuki i wybitny dydaktyk, obecnie prorektor ds. artystycznych Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi.

Brązowy plakat zawiera informacje na temat Pracowni Fagocisty 2023

09.02.2023

Pracownia Fagocisty, 9-12.02.2023/dzień 1

Brązowe-turkusowe tło zawiera informacje na temat koncertu organizowanego w ramach Pracowni Fagocisty 9 lutego 2023. Afisz zawiera nazwiska wykonawców i logotyp uczelni