09 - 10.11.2019 - Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Tromboholizm

Koncert Kurs mistrzowski Warsztaty Wykład Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Tromboholizm

Tromboholizm – Poznań Trombone Music Festival to wyjątkowe wydarzenie na mapie Poznania, które zrzesza puzonistów z całej Polski oraz Europy. Podczas Festiwalu odbywają się koncerty, wykłady oraz kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych puzonistów z całego świata. Podczas tegorocznej, drugiej edycji Festiwalu będziemy mogli usłyszeć wybitnych gości:
prof. Thomas Leyendecker (Niemcy – Berliner Philharmoniker, Hochschule für Musik ‘F. Mendelssohn Bartholdy’ w Lipsku)
dr György Gyivicsan (Węgry – Akademia Muzyczna im. F. Liszta w Budapeszcie),
dr hab. Tomasz Hajda (Polska – NOSPR w Katowicach, Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu)
dr hab. Grzegorz Nagórski, prof. AM (Polska – Akademia Muzyczna w Krakowie).

Koncerty:
– sobota 9.11, godz. 19.00 – Koncert połączonych klas puzonu Akademii Muzycznych z Lipska, Budapesztu, Wrocławia, Szczecina i Poznania
Adam Domurat – dyrygent
Klasztor Franciszkanów
Wstęp wolny

– sobota 9.11, godz. 21.30 – Koncert jazzowy – Nagorski/Banyś oraz zaproszeni goście Blue Note Poznań
Koncert biletowany

– niedziela 10.11, godz. 17.00 – Koncert wykładowców – Gyivicsan/Hajda/Jeliński/Leyendecker/Łakomy/Domańska
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu – Aula im. S. Stuligrosza
Wstęp wolny

Wykłady (wstęp wolny):
– sobota 9.11, godz. 15.00 – Grzegorz Nagórski
Rola i miejsce puzonu w muzyce jazzowej – rys historyczny
Aula im. S. Stuligrosza

– niedziela 10.11, godz. 15.30 – Zbigniew Starosta
Poligon na spirometrze
Sala Kameralna

Masterclass:

– sobota 9.11, godz. 11.00-14.00
– niedziela 10.11, godz. 11.00-14.30

Organizatorem jest Stowarzyszenie Sepia Ensemble, a współorganizatorem Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Klasa puzonu/trombone class Akademia Muzyczna Poznań. Festiwal został dofinansowany przez Miasto Poznań.

Więcej informacji: www.tromboholizm.pl

Nadchodzące wydarzenia

Afisz - klawesyn na czarnym tle - zawiera informacje na temat koncertu w dniu 9 grudnia 2022

Koncert