I Konkurs Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

I Konkurs Szkolnej Piosenki  Dziecięcej i Młodzieżowej

13.02.2016 konkurs piosenkiAdresat oraz zasięg przedsięwzięcia:
Uczniowie ogólnokształcących szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Poznania i regionu Wielkopolski.

Cele:
I Konkurs Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej planowany jest jako impreza cykliczna. Organizatorzy Konkursu pragną zwrócić uwagę na kulturę śpiewu dzieci i młodzieży szkolnej poprzez promowanie adekwatnego do wieku uczniów repertuaru oraz poprzez dbanie o technikę i interpretację wykonawczą.

Nagrody:
Szczególnie wartościową nagrodą, wynikającą z celów Konkursu, jest udział wybranych laureatów w warsztatach wokalnych zorganizowanych we współpracy z Zakładem Emisji Głosu Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także zaprezentowanie się laureatów w planowanych przez Katedrę Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu koncertach.

Liczba uczestników według kart zgłoszeń:
29. ze szkół podstawowych oraz 23. ze szkół gimnazjalnych.

Patronat medialny:

logo_wtk_ploter LogoRadioMerkury epoznan_logo