Recital Bartka Milera

15397649_10211150053849556_1556313280_oProgram:

Iannis Xenakis – Rebonds B
Ben Wahlund – Hardboiled capitalism (…)
J. S. Bach – Adagio i fuga z pierwszej Sonaty skrzypcowej g-moll
Andrew Thomas – Merlin

Przerwa techniczna

Bruce Hamilton – Interzones
Askell Masson – Frum
Shin-Ichiro Ikebe – A snare growls and he flies
Francois Sarhan – Homework
Georges Aperghis – Le corps-a-corps

tromp2016fsrbartekmiler006colBartłomiej Miler (ur. 1992, Paryż), perkusista, czynnie udziela się w środowisku artystycznym, bierze udział w licznych koncertach, festiwalach, konkursach i przesłuchaniach jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Prowadzi również warsztaty i masterclasses w wyższych uczelniach muzycznych i szkołach muzycznych drugiego stopnia na terenie Polski.
Edukację muzyczną rozpoczął nauką gry na fortepianie. Nieco później zainspirował go klarnet, ale ostateczny wybór padł na perkusję klasyczną.
Bartłomiej Miler jest wszechstronnym perkusistą praktykującym różne style i obracającym się w kontrastowych dziedzinach muzyki. Wykorzystuje również swoje umiejętności gry na klarnecie, klarnecie basowym, fortepianie i szerokiej gamie instrumentów perkusyjnych w różnych eksperymentach i projektach muzycznych.
Od roku 2009 został doceniony na konkursach oraz przesłuchaniach w skali ogólnopolskiej i światowej jako nieprzeciętny solista i kameralista.
Jest współzałożycielem zespołu perkusyjnego “Trio BenBen”, który wielokrotnie osiągał znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W 2012 roku zespół brał udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Luksemburgu, gdzie dotarł do półfinałów, będąc najmłodszym zespołem konkursu.
Bartłomiej Miler jest laureatem dwóch międzynarodowych solowych konkursów perkusyjnych „Italy Percussion Competition” w Montesilvano, we Włoszech w 2013 roku.
W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie perkusji prof. Mariana Rapczewskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
W roku 2014 zakwalifikował się na podstawie przesłanych nagrań do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów solowych o randze światowej w Monachium – „ARD International Music Competition”.
Obecnie jest studentem studiów magisterskich w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie (Francja) w klasie perkusji prowadzonej przez wybitnego międzynarodowego solistę i pedagoga, jakim jest Jean Geoffroy.
Od 2011 roku współpracuje z Poznańską Filharmonią. Występował w koncertach z orkiestrą Adama Sztaby i jako gość specjalny z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”. Współpracuje również z gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim i akordeonistą Maciejem Frąckiewiczem, tworząc z nimi trio.
Jest laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska” (2015), jak i laureatem wielu nagród I Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego im. Jerzego Zgodzińskiego (Poznań, 2015).
W listopadzie 2016 roku Bartłomiej Miler zdobył nagrodę „Annelie” na największym konkursie perkusyjnym solo na świecie „TROMP International Percussion Competition” przyznaną przez zewnętrzną komisję „młodych” za najlepszą osobowość muzyczną konkursu.