Przed konkursem w Lipsku

Paulina Żmuda – klawesyn

Sinfonia c-moll BWV 788
Inwencja F-dur BWV 779
Koncert g-moll (transkrypcja Koncertu skrzypcowego g-moll Telemanna) BWV 985, cz. II Adagio, cz. III Allegro
Preludium i fuga G-dur BWV 860

F. Couperin
Seconde Livre de Pièces de Clavecin; Onziême Ordre
La Castelane
L’Enticelante, ou La Bontemps

J. Kuhnau
Neue Clavier-Übung II
Praeludium
Allemande i Double

J. S. Bach
Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008 (transkrypcja: Paulina Żmuda)
Menuet I i II

Suita angielska a-moll nr 2 BWV 807
Prélude
Allemande
Courante
Sarabande (Les agréments de la même Sarabande)
Bourrée I alternativement; Bourrée II
Gigue

Kunst der Fuge BWV 1080
Canon della Decima, Contrapunto alla Terza
Canon [in Hypodiatessaron] per Augmentationem in Contrario Motu

Paulina Żmuda jest absolwentką poznańskiej Akademii Muzycznej (klasa prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły) oraz Universität für Musik und darstellenede Kunst w Wiedniu (klasa prof. Gordona Murraya. Obecnie studiuje grę na historycznych instrumentach klawiszowych na Privatuniversität der Stadt Wien w klasie Mikayela Balyana.
Jako solistka i kameralistka uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich i festiwalach, tj. 3e Académie Européenne de Musique Ancienne de Vannes (Vannes, Francja), Piccola Accademia di Montisi (Montisi, Włochy), Bach Woche (Wiedeń, Austria), The 5th International Early Music Seminar (Tel-Awiw, Izrael), Early Music Summer Course (Amsterdam, Holandia), Festival Oude Muziek (Utrecht, Holandia).
W 2015 roku zdobyła nagrodę specjalną podczas European Harpsichord Competition Paola Bernardi za najlepsze wykonanie utworu współczesnego (Bolonia, Włochy), w 2016 – Medal Złotego Finalisty podczas 8th International Music Competition and Festival for Soloist and Chamber Groups (Nova Gorizia, Slovenia) a w tym roku – drugą nagrodę na Clavis Antica Competition (Reichersbeurn, Niemcy).
Swoją wiedzę i umiejętności doskonaliła na lekcjach prowadzonych przez Rinaldo Alessandriniego, Elżbietę Chojnacką, Menno van Delfta, Gośkę Isphording, Nicholasa Parle’a, Christophe’a Rousset, Andreasa Staiera and Aline Zylberajch.