Poznaj Bacha wer elektroniczna 201521.03.2015 prof. Martin Schmeding
W dniu 21 marca 2015 przypada 330. rocznica urodzin Jana Sebastiana Bacha. Poznańska Akademia Muzyczna i Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego włączają się w obchody tej rocznicy projektem zatytułowanym Poznań Bacha.

W różnych miejscach miasta  organizowane będą koncerty, wykłady i pogadanki o Kantorze Lipskim, przeznaczone dla różnych grup słuchaczy.

W ramach programu Akademicki Poznań zaproszony został z tej okazji wybitny znawca i interpretator dzieł Bacha, prof. Martin Schmeding z Freiburga, który wygłosi wykład otwarty o charakterze popularnonaukowym oraz wykona koncert nocny w Auli Nova Akademii Muzycznej ilustrowany oprawą taneczną studentek Katedry Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej poznańskiej Uczelni.

Początek wykładu – godz. 9.30, Aula im. Stefana Stuligrosza,

Początek koncertu –  godz. 22.00, Aula Nova Akademii Muzycznej