Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu “Dyrygent współczesny. Walerian Bierdiajew in memoriam”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu
Dyrygent współczesny
Walerian Bierdiajew in memoriam

bierdiajew9Niedziela, 8.05.2016, Sala Prezydencka, godz. 11.30-16.30 oraz godz. 16.45-18.00
Poniedziałek, 9.05.2016, Sala Kameralna, godz. 10.00-13.00 oraz 14.00-15.30

W roku bieżącym obchodzimy 60. rocznicę śmierci tego wybitnego polskiego dyrygenta związanego działalnością artystyczną i pedagogiczną z Warszawą, Poznaniem, Krakowem, Kijowem i Petersburgiem. Jego uczniami byli m.in.: Andrzej Panufnik, Bohdan Wodiczko, Jan Krenz, Henryk Czyż, Stanisław Skrowaczewski, Stefan Stuligrosz, Krzysztof Missona i Józef Wiłkomirski. Celem konferencji jest przybliżenie i przypomnienie postaci jego uczniów oraz pochylenie się nad nagraniami Halki i Strasznego dworu, jakie pozostawił po sobie Maestro Bierdiajew.

Opieka merytoryczna:
Katedra Dyrygentury Symfonicznej i Operowej