Muzyka Naszych Czasów

Czwartek, 5.11.2020, Aula Nova, godz. 11.00

Muzyka Naszych Czasów

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu jako partner Ogólnopolskiego Programu Muzyka Naszych Czasów zaprasza na kolejny wyjątkowy koncert kompozytorski promujący polską muzykę XXI wieku. Studenci, doktoranci i pedagodzy poznańskiej Akademii Muzycznej wykonają utwory Ewy Borcz, Aliny Dzięcioł, Magdaleny Gorwy, Andrzeja Jakuszewa, Krzysztofa Kiciora, Aleksandry Kolbusz oraz Mikołaja Sarada. Koncert poświęcony będzie pamięci Profesora Krzysztofa Pendereckiego.

Program Muzyka Naszych Czasów został zainicjowany przez Stowarzyszenie „Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego” oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Ma na celu promowanie i wprowadzenie do szkolnictwa artystycznego polskiej muzyki XXI wieku, a wszystko to pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.