Ogólnopolski Mistrzowski Kurs Wokalny

Matjaž Robavs – Ogólnopolski Mistrzowski Kurs Wokalny

11-14 lutego 2014 r.

Problemy techniczne i interpretacyjne w literaturze wokalnej

Matjaž Robavs studiował w Konserwatorium w Ljubljanie a następnie w Universität für Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Heleny Łazarskiej i Roberta Holla. Jest zwycięzcą licznych międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. w Tokio (1997), w Loeben w Austrii (1998) i s’Hertogenbosch w Holandii (2000). Matjaž Robavs występował na scenach wielu teatrów operowych, m.in. w Zurychu, Wiedniu, Antwerpii, Baden-Baden, Frankfurcie, Ljubljanie, Schwerinie i Klagenfurcie. Artysta gościł na licznych festiwalach m.in. Wratislavia Cantans, Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie, w Charintische Sommer, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Barokowej w Varaždinie, Festiwalu Operowym w Wexfort, Letnim Festiwalu w Lucernie. Koncertował w całej Europie, Japonii i Kanadzie współpracując z takimi artystami jak Krzysztof Penderecki, T. Helgenbrock, B. Kotnarskim i innymi. Artysta prowadzi mistrzowskie kursy wokalne oraz klasę śpiewu na Uniwersytecie w Ljubljanie.

Opieka merytoryczna:

Katedra Wokalistyki