19 październik 2020 - Sala Kameralna

Mistrzowski kurs interpretacji niemieckiej liryki wokalnej – ZMIANA TERMINU

Pragniemy poinformować, iż powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej jesteśmy zmuszeni przełożyć Mistrzowski Kurs Interpretacji Niemieckiej Liryki Wokalnej, prowadzony przez prof. Karolę Theil, zaplanowany w dniach 19-21.10.2020 r. Przepraszamy za niedogodności. Informacje dotyczące kursu będziemy aktualizować na bieżąco.

Poniedziałek – środa, 19-21.10.2020, Sala Kameralna

Mistrzowski kurs interpretacji niemieckiej liryki wokalnej

Prowadzenie: prof. Karola Theill
Hochschule für Musik „Hanns Eisler“ Berlin,
Hochschule für Musik und Theater Rostock)

Prof. Karola Theill – jedna z najwybitniejszych pianistek niemieckich, specjalizująca się w sztuce wykonawstwa pieśni – Liedpianist. Koncertuje w najbardziej renomowanych salach koncertowych Europy (Musikverein Wien, Opera Bastille Paris, Berlin Philharmonie etc.). Współpracuje z najwybitniejszymi artystami, śpiewakami tej miary, co Dietrich Fischer-Dieskau, Benjamin Bruns, Okka von der Damerau, Angela Denoke, Matthias Goerne, Klaus Häger, Fionnuala McCarthy, Thomas Mohr, Martina Rüping, Simon Wallfisch, Nadine Weissmann. Zajęcia mistrzowskie pod jej kierunkiem to nieoceniona pomoc i wiedza merytoryczna w kwestiach kluczowych dla zawodu śpiewaka oraz pianisty kameralisty.

16 październik 2021

Koncert Big Bandu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego pod dyr. Zbigniewa Górnego

17 październik 2021

KONCERT z okazji 25. rocznicy śmierci Maestry Antoniny Kaweckiej