Wydarzenia

Międzyuczelniany koncert kompozytorski towarzyszący IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Neofonia”

Międzyuczelniany koncert kompozytorski towarzyszący IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Neofonia

1


Program Międzyuczelnianego Koncertu Kompozytorskiego:

Słowo o muzyce: Katrzyna Danel

Paulina ZujewskaPuer na fortepian i elektronikę (5’40)
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Paulina Zujewska – fortepian

Tomasz CitakSonata na skrzypce klarnet i fortepian (7‘)
cz. 1 eső cz. 2 leaf cz. 3 szél
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Tomasz Citak – skrzypce
Michał Sobieralski – klarnet
Przemysław Witek – fortepian

Paweł SławińskiImita (7‘)
Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Joan Baldijev – fortepian
Martyna Kościuszko – wiolonczela
Krzysztof Grzegorzyca – akordeon

Piotr JędrzejczykFraszka (3‘)
Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku
Aleksandra Machaj – skrzypce
Zuzanna Bogusławska – altówka

Przemysław Jan Kowalski Motyl z Trzech miniatur na flet solo (3‘)
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Weronika Kaźmierczak – flet

Ryszard LubienieckiDie Antilärmbewegung II na flet, skrzypce i akordeon (6’30)
Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Trio Layers:
Zofia Ilnicka – flet
Ryszard Lubieniecki – akordeon
Jakub Wosik – skrzypce

Karol KlugowskiPiece for jazz string trio and drums (4‘)
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Jakub Wosik – skrzypce
Jan Jaworski – skrzypce
Dawid Wirmański – perkusja
Karol Klugowski – wiolonczela

Mateusz MatysekObstrukcja Insługi (5‘)
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Nina Salamon – sopran
Magdalena Mazurek – wibrafon
Ewa Kuźmińska – kontrabas
Mateusz Matysek – fortepian
Daniel Matysek – fortepian

***

Michał JanochaGoing plastic (8‘)
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Martyna Słojewska – wiolonczela
Michał Janocha – lastra 1, didgeridoo polipropylenowe
Mateusz Matysek – lastra 2, didgeridoo polipropylenowe, nożna pompa do materaca Zuzanna Kabacińska – lastra 3, didgeridoo polipropylenowe, nożna pompa do materaca

Stanisław ZdrojewskiRichard’s Farewell (5‘)
Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Trio Layers:
Zofia Ilnicka – flet
Ryszard Lubieniecki – akordeon
Jakub Wosik – skrzypce

Aleksandra SłyżLa Pluie (4‘)
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Weronika Kaźmierczak – flet
Maciej Podbielski – flet

Jakub NikielImpresja na skrzypce i fortepian (6‘)
Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku
Aleksandra Machaj – skrzypce
Filip Grześkowiak – fortepian

Dominik PukLé Desir (5‘)
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Lidia Banasiak – skrzypce I
Jagoda Kacprzak – skrzypce II
Martyna Słojewska – wiolonczela
Szymon Szurma – fortepian

Paweł Michałowski, Filip GrześkowiakLetni kaprys i fabryczna syrena (6‘)
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Prof. Ewa Guzowska – altówka
Filip Grześkowiak – live electronics

Tomasz KoziełThe Black Winter (9‘)
Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
Magdalena Krukowska – skrzypce I
Maria Nowak – skrzypce II
Wiktor Rudzik – altówka
Wojtek Szałkiewicz – wiolonczela


Organizatorzy:
3

 

 

 

Opieka merytoryczna:
Katedra Kompozycji – prof. dr hab. Zbigniew Kozub, mgr Ewa Fabiańska-Jelińska
Katedra Teorii Muzyki – mgr Małgorzata Pawłowska


Patronat honorowy:

JM Rektor dr Halina Lorkowska


Patroni medialni:
1

 

Sponsor:
Firma T&M MUSIC
2