Drogi Studencie!

Czy któryś z poniższych problemów jest także Twoim problemem?

• Brak efektów ćwiczenia?
  • Napięcie mięśni i bóle?
  • Uczucie przeciążenia?
  • Zawodna technika gry?
  • Kłopoty z wyrazem muzycznym?
  • Trema?

Jeśli jesteś zainteresowany zniwelowaniem tych problemów, to zapisz się na dwudniowe warsztaty prowadzone przez dwoje wysokiej klasy wykładowców z Niemiec, specjalizujących się w metodzie dyspokinezy. Metoda ta pozwala na eliminację wielu dolegliwości muzyków, które wynikają z niewłaściwej postawy
i nieprawidłowo inicjowanego ruchu.

DYSPOKINEZA jako pedagogiczno-terapeutyczna koncepcja pracy z ciałem, wspiera muzyków na drodze ich indywidualnego artystycznego rozwoju. Dwudniowe warsztaty wprowadzające w teorię i praktykę dyspokinezy dają możliwość interesujących doświadczeń w odniesieniu do postawy i ruchu w grze instrumentalnej.
Warsztaty – przeprowadzone w dniach 16-17 maja – rozpoczną się wspólnym wykładem wprowadzającym w zagadnienia dyspokinezy 16 maja o godzinie 10.00 w Sali Kameralnej. Następnie odbędą się zajęcia z terapeutami w małych 7-, 8-osobowych grupach. Każdy uczestnik kursu będzie miał możliwość uczestniczenia w jednogodzinnych zajęciach w poniedziałek 16 maja oraz we wtorek 17 maja. Zajęcia grupowe będą prowadzić Pani Maria Peschken oraz Pan Herbert Bayera.
Proszę zadbać o wygodne ubranie, matę lub koc do ćwiczeń na podłodze (dobrze jest również zaopatrzyć się w małą poduszkę pod głowę) oraz własny instrument podczas zajęć
z terapeutami.
Studentów chętnych do uczestniczenia w zajęciach proszę o zgłaszanie się i zapisywanie na konkretną grupę. Deklarację uczestniczenia w odpowiedniej grupie proszę złożyć u mgr Agnieszki Skorupy pod adresem mailowym askorupa@amuz.edu.pl. Ponieważ całość warsztatów z dyspokinezy organizowana jest przez Dziekana Wydziału Instrumentalnego, dlatego każdy z uczestników może otrzymać zwolnienie z zajęć na czas warsztatów.

Terminy zajęć grupowych:

• Poniedziałek, 16.05.2016 – godz. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 (wszystkie grupy instrumentów)
  • Wtorek, 17.05.2016 – godz. 9.00, 10.00, 11.00, 16:30, 17:30 (instrumenty dęte oraz perkusja)
  • Wtorek, 17.05.2016 – 12.00, 13.00, 14.00, 16.30, 17.30 (instrumenty klawiszowe oraz pozostałe instrumenty z Zakładu Instrumentów Historycznych oraz Katedry Jazzu)

Zapraszamy na wykład inaugurujący warsztaty z dyspokinezy w poniedziałek, 16 maja 2016 o godz. 10.00 do Sali kameralnej!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1729571727321020/