“Mb w sieci” – warsztaty i koncert

mb-w-sieci17 grudnia w Akademii Muzycznej odbędą się warsztaty i koncert pod hasłem „Mb w sieci”.

Uczniowie zaproszonych szkół gimnazjalnych będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez studentów. Podczas nich młodzież będzie brała udział w zajęciach śpiewu oraz gry na instrumentach. Wspólnie przygotowany utwór będzie wykonany przez wszystkich uczestników w trakcie wieńczącego warsztaty koncertu. Sala Błękitna stanie się przez moment wirtualną przestrzenią, w której zwizualizowany zostanie świat tak bliski młodemu pokoleniu. Zaprezentowana przez studentów wizja interaktywnych relacji międzyludzkich stopniowo ożywiana przez muzykę stanowić będzie cel naszego spotkania – wyjścia ze świata wirtualnego do świata pełnego muzyki i radości ze wspólnego jej wykonywania.

Tytułowe „megabity” przygotowane zostały przez studentów fakultetu Projekty twórcze w edukacji muzycznej.