„Liebste CLARA! Geliebte CLARA! Kwartety fortepianowe dla wyjątkowej artystki”

„Liebste CLARA! Geliebte CLARA!

Kwartety fortepianowe dla wyjątkowej artystki”

16.04.2016 liebste ClaraWykonawcy:
Marcin Sikorski – fortepian
Krzysztof Polonek – skrzypce
Michał Micker – altówka
Katarzyna Polonek – wiolonczela

W programie:
Johannes Brahms – III Kwartet fortepianowy c-moll op. 60
Robert Schumann – Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47

Krzysztof Polonek
dr Krzysztof Polonek
– I skrzypek Filharmoników Berlińskich. Po ukończeniu studiów w Berlinie, Hanowerze, Lubece i Wrocławiu oraz licznych zwycięstwach konkursowych wraz ze swoim triem Berlin Piano Trio koncertuje w najważniejszych salach i instytucjach świata muzycznego.

Michał Micker (2)

dr hab. Michał Micker – ukończył klasę skrzypiec prof. Bartosza Bryły (Poznań), a studia altówkowe w klasie prof. Z. Czarnoty (Wrocław) i prof. H. Rohde (Berlin). Koncertmistrz grupy altówek Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Profesor klasy altówki Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Czynny solista i kameralista występujący w kraju i za granicą.

Katarzyna Polonek
dr hab. Katarzyna Polonek
– wiolonczelistka Berlin Piano Trio i adiunkt Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatka pierwszych miejsc licznych międzynarodowych konkursów solistycznych i kameralnych. Występuje w ważniejszych salach koncertowych Europy.

Marcin Sikorski

dr hab. Marcin Sikorski – pianista, adiunkt Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę kameralistyki i towarzyszy studentom skrzypiec. Współpracuje z Konserwatorium Muzycznym w Pekinie. Laureat Fryderyka. Pojawia się na ponad 20 CD w repertuarze kameralnym. Koncertuje partnerując wybitnym smyczkowcom.

Opieka merytoryczna:
Międzywydziałowa Katedra Kameralistyki