Wydarzenia

Publikacje
09.04.2019, 10:00 - Sala 283

Kursy mistrzowskie w ramach programu Erasmus – Jane Rogers (Londyn, Amsterdam)

Kurs mistrzowski Sala 283

Kursy mistrzowskie w ramach programu Erasmus
Jane Rogers – altówka historyczna
(Londyn, Amsterdam)

Program

9 kwietnia, sala 283:
10.00-13.00
14.00-18.00

10 kwietnia, sala 283:
9.00-12.30

 

Jane Rogers jest jedną z czołowych brytyjskich altowiolistek, specjalizujących się w wykonawstwie historycznym. W wieku szesnastu lat otrzymała stypendium muzyczne St. Edward’s College Liverpool i kontynuowała naukę gry na altówce w Royal Academy of Music w Londynie. W czasie studiów dostała się do renomowanej European Union Baroque Orchestra, a następnie rozpoczęła karierę zawodową. Przez dziesięć lat była zastępcą lidera altówek w The English Concert. Zajmowała również stanowisko pierwszej altówki w The English Baroque Soloists, The Amsterdam Baroque Orchestra i The King’s Consort. Jane jest obecnie liderką grupy altówek The Academy of Ancient Music, La Nuova Musica i Brecon Baroque. Gra także regularnie z takimi zespołami jak: Arcangelo, Classical Opera, Dunedin Consort, Florilegium i La Serenissima. Jako zapalona kameralistka była również członkiem The Amsterdam String Quartet, Terzetto i The Eroica String Quartet. W tym czasie ściśle współpracowała z profesorem Clivem Brownem. Jane ma na swoim koncie liczne nagrania fonograficzne (ponad 200 płyt) dla takich wytwórni jak CD dla Erato, Chanel Classics, Deutsche Grammophone, Decca, Hyperion i Chandos jako solistka, kameralistka i muzyk orkiestrowy.

Jane chętnie poświęca wiele czasu na nauczanie oraz prowadzenie zespołów kameralnych. Jest profesorką altówki historycznej i violi d’amore w The Royal Academy of Music w Londynie i The Royal Welsh College of Music and Drama w Cardiff. Prowadziła kursy mistrzowskie w The Royal Conservatory w Amsterdamie, The Prince Claus Conservatoire w Groningen, The Royal Irish Academy of Music w Dublinie, The Guildhall School of Music and Drama w Londynie, Birmingham Conservatoire, The Royal College of Music w Londynie, Trinity College w Dublinie, Sydney Conservatorium, The Australian National Academy of Music w Melbourne i The Hong Kong Music Academy.

W 2016 roku Jane zdobyła kwalifikacje jako coach Bach Flower Remedies i prowadzi warsztaty. oraz sesje poświęcone tremie scenicznej.

Nadchodzące wydarzenia

Na jasnoniebieskim tle znajdują się informacje na temat koncertów i wydarzeń uczestników Pracowni Fagocisty

Koncert Lekcje indywidualne Wykład Zespoły kameralne

27.11.2022

Pracownia fagocisty/25-27.11.2022/3

Kolorowe mazy i nazwa Grand Prix

Koncert Konkurs Kurs mistrzowski Panel dyskusyjny Przesłuchania Warsztaty

26.11.2022

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2022

Kolorowe mazy i nazwa Grand Prix

Koncert Konkurs Kurs mistrzowski Panel dyskusyjny Przesłuchania Warsztaty

27.11.2022

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2022

Na plakacie widać postać siedzącego na krześle, elegancko ubranego w szary garnitur mężczyzny - jest to Krzesimir Dębski.

Jubileusz Koncert

29.11.2022

Koncert z okazji 50-lecia pracy artystycznej Krzesimira Dębskiego/29.11.2022