17.10.2019, 19:00 - Aula Nova

Koncert Aula Nova

czwartek, 17.10.2019, Aula Nova, godz. 19.00

Krzesimir Dębski i jego muzyka

(powtórzenie koncertu z dnia 16.10.2019)
Koncert dla mieszkańców Wielkopolski

Uwaga!
Bezpłatne wejściówki na koncert wydawane będą w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 od dnia 7.10.2019, od godz. 16.00, w liczbie maksymalnie 2 wejściówki na osobę.

Wykonawcy:
Halina Dubitskaya – sopran
Edyta Krzemień – wokal
Jagoda Różycka – wokal
Karolina Kram-Chojnacka – wokal
Dawid Kostka – gitara jazzowa
Zespoły Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu:
Chór Kameralny (przygotowanie: Marek Gandecki, Tomasz Karwański)
Chór Ogólnouczelniany (przygotowanie: Paweł Łuczak, Aleksandra Pałka)
Orkiestra Symfoniczna
Krzesimir Dębski – dyrygent
Adam Domurat – asystent dyrygenta

Małgorzata Pawłowska i Mikołaj Rykowski – słowo o muzyce

W programie utwory Krzesimira Dębskiego:
Bogurodzica (wersja śpiewana w Katedrze Gnieźnieńskiej na początku XIX wieku, w opracowaniu Krzesimira Dębskiego)
Polonez d-moll na orkiestrę, prawykonanie (utwór skomponowany z okazji 100-lecia Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu)
Symfonia nr 1 „Nihil homine mirabilius est”
Koncert na gitarę i orkiestrę, prawykonanie (utwór skomponowany z okazji 100-lecia Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu)
Fragmenty ścieżek dźwiękowych z filmów: Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem, Ogniem i mieczem, W pustyni i w puszczy, 1920 Bitwa warszawska

Za pulpitem dyrygenckim stanie jeden z najbardziej wszechstronnych i rozpoznawalnych współczesnych polskich muzyków. Pedagog uczelni, kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent poprowadzi koncert monograficzny poświęcony swojej twórczości, na program którego złoży się nie tylko znana szerokiej publiczności muzyka filmowa artysty, ale także jego dzieła symfoniczne.

Koncert Konferencja Kurs Warsztaty Wykład

25 - 26.10.2021

X Międzynarodowe Dni Akordeonu AkoPoznań 2021

Koncert Kurs Warsztaty Wykład