16 październik 2019, 19:00 - Aula Nova

Krzesimir Dębski i jego muzyka – Inauguracja obchodów jubileuszu 100-lecia Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Koncert Aula Nova

środa, 16.10.2019, Aula Nova, godz. 19.00

Krzesimir Dębski i jego muzyka
Inauguracja obchodów jubileuszu 100-lecia Akademii Muzycznej
im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Koncert dla społeczności Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Wykonawcy:
Halina Dubitskaya – sopran
Edyta Krzemień – wokal
Jagoda Różycka – wokal
Karolina Kram-Chojnacka – wokal
Dawid Kostka – gitara jazzowa
Zespoły Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu:
Chór Kameralny (przygotowanie: Marek Gandecki, Tomasz Karwański)
Chór Ogólnouczelniany (przygotowanie: Paweł Łuczak, Aleksandra Pałka)
Orkiestra Symfoniczna
Krzesimir Dębski – dyrygent
Adam Domurat – asystent dyrygenta

Małgorzata Pawłowska i Mikołaj Rykowski – słowo o muzyce

W programie utwory Krzesimira Dębskiego:
Bogurodzica (wersja śpiewana w Katedrze Gnieźnieńskiej na początku XIX wieku, w opracowaniu Krzesimira Dębskiego)
Polonez d-moll na orkiestrę, prawykonanie (utwór skomponowany z okazji 100-lecia Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu)
Symfonia nr 1 „Nihil homine mirabilius est”
Koncert na gitarę i orkiestrę, prawykonanie (utwór skomponowany z okazji 100-lecia Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu)
Fragmenty ścieżek dźwiękowych z filmów: Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem, Ogniem i mieczem, W pustyni i w puszczy, 1920 Bitwa warszawska

Za pulpitem dyrygenckim stanie jeden z najbardziej wszechstronnych i rozpoznawalnych współczesnych polskich muzyków. Pedagog uczelni, kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent poprowadzi koncert monograficzny poświęcony swojej twórczości, na program którego złoży się nie tylko znana szerokiej publiczności muzyka filmowa artysty, ale także jego dzieła symfoniczne.

Krzesimir Dębski: Kiedy otrzymałem propozycję przygotowania koncertu inaugurującego Jubileusz 100-lecia mojej uczelni, byłem bardzo poruszony. Oznaczało to bowiem, że w jakiś sposób, będę się musiał zmierzyć z historią tego miejsca i legendą ludzi, którzy ją tworzyli. Feliks Nowowiejski, Wacław Gieburowski, Tadeusz Szeligowski, Stefan Stuligrosz, Walery Bierdiajew, Antonina Kawecka, Jadwiga Kaliszewska, czy mój profesor Andrzej Koszewski – to tylko niektórzy znakomici artyści, którzy przez dziesięciolecia tworzyli obecną rzeczywistość poznańskiej Akademii Muzycznej. Czuję się spadkobiercą owej wiedzy i doświadczenia, i z radością poprowadzę koncert inaugurujący ten wspaniały Jubileusz.

Koncert

23 październik 2021

4. Tromboholizm – Poznań Trombone Music Festival: Koncert wykładowców

Koncert