Koncerty towarzyszące międzynarodowej sesji poświęconej muzyce Fryderyka Chopina

Czwartek – niedziela, 19-23.02.2015, Aula Nova, godz. 10.00-18.00

czwartek, 19 lutego, godz. 19.00: KONCERT SHIZUKI OKUMURY I ŁUKASZA BYRDEGO
ŁUKASZ BYRDY
(student z klasy prof. Waldemara Andrzejewskiego i dr hab. Joanny Marcinkowskiej) wykona następujący program:

F. Chopin –
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Walc As-dur op. 42
Ballada f-moll op. 52
Mazurki op. 30
Scherzo cis-moll op. 39

Koncert wyróżniających się pianistów Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Międzynarodowa sesja poświęcona muzyce Fryderyka Chopina odbędzie się w dniach 19-22.02.2015. Słuchacze będą mieli okazję do wysłuchania koncertów z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu najlepszych studentów Akademii, a także zaproszonych gości sesji, którymi będą: Philippe Giusiano – laureat II nagrody ex aequo z Aleksiejem Sułtanowem (I nagrody nie przyznano) na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1995 roku oraz Denis Zhdanov – zwycięzca II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Halina Czerny-Stefańska in memoriam w Poznaniu, który odbył się w roku 2011. W ramach sesji przewidziane są także – otwarte dla publiczności – warsztaty pianistyczne, które poprowadzą w/w zaproszeni pianiści. Serdecznie zapraszamy na tą wspaniałą i wielowymiarową ucztę muzyczną.

Organizator: Katedra Fortepianu, Klawesynu i Organów
Międzynarodowe Warsztaty Interpretacji Chopinowskich-szczegółowe informacje