Koncert zespołu kameralnego Archi D’Amore Zelanda (Nowa Zelandia)

11.06.2016 archi d`amoreWykonawcy:
Donald Maurice – viola d’amore
Jane Curry – gitara
Emma Goodbehere – wiolonczela

Orkiestra Dla Dyplomantów pod batutą Eugeniusza Dąbrowskiego

W programie:
J. S. Bach – Sonata BWV 1033
R. Williams – Arrhythmia, Canzona, Fugue
D. Lillburn – Canzonetta No 1
M. Kimber – Variations on a Polish Folk Melody Ty pójdziesz górą”
A. Vivaldi – Koncert D-dur na violę d’amorę i orkiestrę, Koncert D-dur na gitarę i orkiestrę oraz Koncert D-dur na violę d’amorę, gitarę i orkiestrę

1Archi D’Amore Zelanda

Ta niezwykła kombinacja instrumentów pozwala temu wszechstronnemu zespołowi prezentować zarówno repertuar barokowy, jak również utwory późniejsze, do kompozycji z dzisiejszych czasów włącznie. Donald Maurice, Jane Curry i Emma Goodbehere to uznani muzycy, których bogate doświadczenia łączą się w tym nowym projekcie. W 2016 wystąpią w Polsce w Ambasadzie Nowej Zelandii w Warszawie, na Międzynarodowym Kongresie Violi D’Amore w Lusławicach oraz w Poznaniu. Polskie koncerty są częścią europejskiej trasy koncertowej promującej pierwszą płytę, z kompozycjami Haendla, Vivaldiego, Kimbera i Paganiniego.

Orkiestra dla Dyplomantów

Orkiestra składa się ze studentów i absolwentów poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Powstała w 2015 roku z inicjatywy dyrygenta Eugeniusza Dąbrowskiego w celu umożliwienia dyplomantom (licencjatom oraz magistrom) wydziałów Instrumentalnego oraz Instrumentów Smyczkowych, Gitary, Harfy i Lutnictwa zagrania recitalu z orkiestrą. W dyskografii ma płytę CD “Michael Kimber – Music for viola 6” z 2015 roku wydaną w Acte Prealable, z kompozycjami na altówkę solo i orkiestrę, oraz na orkiestrę z harfą.

Eugeniusz Dąbrowski

Urodził się w 1987 roku w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Po ukończeniu z wyróżnieniem Szkoły Muzycznej w Chmielnickim pracował w Filharmonii w Chmielnickim. W latach 2011-2016 studiował altówkę w klasie dra hab. Marcina Murawskiego, prof. AM w poznańskiej Akademii Muzycznej (magisterium z oceną bardzo dobrą w 2016 roku), od roku 2012 jest studentem dyrygentury na kierunku Dyrygentury Symfonicznej i Operowej tej samej uczelni w klasie prof. dra hab. Warcisława Kunca. Solista, kameralista, dyrygent, ma w dorobku kilka CD na których występuje w obu rolach.

Opieka merytoryczna:
Katedra Instrumentów Smyczkowych, Harfy i Gitary