Wydarzenia

Koncert wokalistyki jazzowej

Niedziela, 10.05.2015, Aula Nova, godz. 19.00
Koncert wokalistyki jazzowej
plakat_10.05.2015

Program

Gość specjalny: Hanna Banaszak

Tajemnicza, niechętnie udzielająca wywiadów, zawsze wywoływała emocje. Nie opowiada o sobie, orodzinie, woli, żeby o niej, jako o człowieku i wokalistce, mówiły jej piosenki i koncerty. Na scenie
podziwiamy ją od wielu lat.Po raz pierwszy szeroka publiczność usłyszała ją w 1979 roku na scenie amfiteatru opolskiegowykonującą przebój Ludmiły Jakubczak Szeptem. W tym samym roku wystąpiła w Sopocie i zdobyła

III nagrodę za piosenkę Z biegiem lat.

Od początku pracowała z najlepszymi kompozytorami: Jerzym Wasowskim, Andrzejem Trzaskowskim, Jerzym “Dudusiem” Matuszkiewiczem… Teksty pisali dla niej m.in.: Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Magda Czapińska. Śpiewa utwory wybitnych twórców muzyki jazzowej, np.: Chucka Mangione, Pata Metheny’ego, Milesa Davisa, George Gershwina, Duke’a Ellingtona, często traktując swój głos jak instrument muzyczny.
Jej piosenki stały się wielkimi, nieprzemijającymi przebojami. Samba przed rozstaniemW moim magicznym domu, Mam ochotę na chwileczkę zapomnieniaJa dla pana czasu nie mam, czy też Jesienny pan – to wręcz klasyka.
Jest podziwiana nie tylko za talent wokalny, ale również za wspaniałą polszczyznę. Śpiewa poezję Jan Kochanowskiego, Wisławy Szymborskiej, Josifa Brodskiego i Jacka Kaczmarskiego.
Fotografuje i pisze wiersze. Interesuje się teatrem, filmem i dobrą książką, ale przede wszystkim koncertuje i nagrywa płyty.  Między tym wszystkim znajduje czas na spacer i jazdę na rowerze.
Hanna Banaszak wystąpi z recitalem 10 maja w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu podczas koncertu prezentującego klasę wokalistyki jazzowej Janusza Szroma. Utwory przygotowane na ten koncert opracowali studenci aranżacji i kompozycji Katedry Jazzu pracujący pod kierunkiem Wojciecha Olszewskiego i Krzesimira Dębskiego.


Organizacja:
Zakład Jazzu i Muzyki Estradowej

Uwaga!

Na koncert wydawane będą bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Miejskiej (CIM) przy ul. Ratajczaka 44 od dnia 2.05. br. od godz. 10.00 w liczbie maksymalnie 2 wejściówki na osobę.
Organizacja:
Zakład Jazzu i Muzyki Estradowej