Wydarzenia

Koncert towarzyszący Ogólnopolskiemu Forum Doktorantów

Koncert towarzyszący IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Artystycznej

Doktorantów Uczelni Muzycznych

 

MUSICA ANTIQUA – MUSICA NOVA

 

Kopia_zapasowa_Konferencja Doktorantów 26,27 list 2015 1Program:

1. Agnieszka Kosmecka – organy
Akademia Muzyczna im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu

Johann Sebastian Bach – Passacaglia c-moll BWV 582

 

2. Ewa Witczak – wiolonczela barokowa
Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Joseph Dall’Abaco – Capriccio no. 1 (wiolonczela solo)
Georg Friedrich Telemann – Sonata wiolonczelowa D-dur
Lento, Allegro, Largo, Allegro

Ewa Witczak – wiolonczela barokowa
Rafał Gumiela – klawesyn

 

3. Damian Sobkowiak – kontrabas
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Radosław Herdzik – klarnet
Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku

Giovanni Bottesini – Duo for Clarinet and Double bass

 

4. Karalina Orsik-Sauter – altówka
Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Johannes Brahms – Sonata f-moll op. 120
Allegro appassionato, Andante un poco Adagio, Allegretto grazioso, Vivace

Karalina Orsik-Sauter – altówka
Elżbieta Bilicka – fortepian

 

5. Jakub Dera – fortepian
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

Franz Liszt – Vallee d’Obermann

 

6. Bogumiła Dziel-Wawrowska – śpiew solowy
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Zygmunt Noskowski
Trzy pieśni do poezji Mariana Gawalewicza op. 62:
Smutno, Praktyczna, Z wiosennych strof

Pieśni do słów Ignacego Krasickiego op. 1:
Stary pies i sługa, Dwa żółwie, Dzieci i żaby, Zajączek, Ptaszki w klatce

Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran
Robert Morawski – fortepian

 

7. Szymon Telecki – skrzypce
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie    

Tadeusz Paciorkiewicz – Koncert skrzypcowy (1955)
cz. I Allegro ma non troppo e molto maestoso 

Szymon Telecki – skrzypce
Paweł Pawlik – fortepian

 

8. Anna Pawlak – śpiew solowy
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

Piotr Perkowski – Uty Japońskie:
Spójrz już kwitną astry białe op. 4 nr 1
Modły słałem z głębi duszy op. 4 nr 2
Szu… szu… op. 4 nr 3
O jakże dłuży mi się czas op. 7
Biedny domek op. 4 nr 5

Anna Pawlak – sopran
Zbigniew Waszak – fortepian

 

9. Kamil Babka – altówka
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Robert Schumann – Adagio i Allegro op. 70

Kamil Babka – altówka
Hanna Holeksa – fortepian

 

10. Agata Gładysiak – fortepian
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Nikolai Kapustin – Etiudy koncertowe nr 1, 2, 3, 6

 

11. Łukasz Nowakowski – akordeon
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Victor Własow – Pięć spojrzeń na Archipelag Gułag
cz. II Marsz pieszy, cz. III Oprawcy

 

12. Paweł Kroczek – klarnet
Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Richard Faith – Fantasy Trio nr 1
Andante espressivo, Vivace

Paweł Kroczek – klarnet
Joanna Szymczewska – skrzypce
Małgorzata Sajna-Mataczyńska – fortepian

 

13. Grzegorz Piasecki – kontrabas, Tomasz Wendt – saksofon
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Piasecki/Wendt – Talkin’ about