Wydarzenia

Koncert towarzyszący III Międzynarodowej Sesji “Urodziny Fryderyka Chopina”

Akademia  Muzyczna  im. I. J. Paderewskiego  w  Poznaniu

 60-lecie Katedry Fortepianu

Koncert towarzyszący III Międzynarodowej Sesji
Naukowo-Artystycznej Urodziny Fryderyka Chopina

Recital fortepianowy

ETELLA CZUPRYK

 

Program:

F. Chopin – Sonata h-moll op. 58
Allegro maestoso
Scherzo. Molto vivace
Largo
Finale. Presto non tanto

F. Chopin – Nokturn H-dur op. 9 nr 3

F. Chopin – Nokturn F-dur op. 15 nr 1

F. Chopin – Polonez-Fantazja As-dur op. 61

F. Chopin – Grand Valse Brillante Es-dur op. 18

F. Chopin – 4 Mazurki op. 17

K. Mikuli – 3 Mazurki: op. 3, op. 4 i op. 11.

 

Etella Czupryk-Kotyuk – pianistka, profesor Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki. Studia pianistyczne ukończyła w roku 1991 w klasie prof. Marii Krych w Lwowskim Konserwatorium Muzycznym im. M. Łysenki. Doskonaliła swe umiejętności na kursach mistrzowskich pod okiem m.in.: Eugeniusza Malinina, Viery Gronostajewej, Etery Andjaparidze, Władymira Viardo, Władymira Krainieva.

Jest laureatką konkursów pianistycznych, m. in.: I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Łysenki w Kijowie (1988), III Nagrody na Konkursie im. S. Rachmaninowa w Moskwie (1990), II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta w Budapeszcie (1991), Złotego Medalu i Nagrody V. Horowitza na Międzynarodowym Konkursie im. W. Horowitza w Kijowie (1994), Specjalnego Stypendium Wagner Society w Bayreuth (1998).

Występowała podczas międzynarodowych festiwali muzycznych, m.in.: w Dusznikach-Zdroju, Kijowie, Sofii, Bratysławie, Moskwie, Londynie, Pradze, Lizbonie. Koncertowała w Europie i Kanadzie, wielokrotnie z orkiestrami symfonicznym. W swym repertuarze ma 20 koncertów na fortepian i ponad 300 utworów, w tym komplet 48 preludiów i fug J. S. Bacha, wszystkie sonaty fortepianowe W. A. Mozarta i wszystkie sonaty fortepianowe L. van Beethovena.

Etella Czupryk jest członkiem jury Międzynarodowego Konkursu im. N. Łysenki i wiceprezesem Stowarzyszenia Pianistów Ukraińskich. W roku 2016 otrzymała tytuł Artystki Narodowej Ukrainy.