Koncert symfoniczny w 100. rocznicę urodzin Andrzeja Panufnika

Uwaga!
Na koncert wydawane będą bezpłatne wejściówki do odbioru w holu Auli w dniu koncertu od godz. 18.15.

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Arkadiusz Adamczyk – fagot
Paweł Kotla – dyrygent
W programie:
A. Panufnik – Epitafium Katyńskie
A. Panufnik – Koncert fagotowy
C. Franck – Symfonia d-moll
Opieka merytoryczna:
Katedra Dyrygentury Symfonicznej i Operowej
Katedra Instrumentów Dętych i Akordeonu
Katedra Fortepianu, Klawesynu i Organów
Katedra Perkusji
Katedra Instrumentów Smyczkowych, Harfy i Gitary

Rok 2014 jest dla całego muzycznego świata okazją do odkrywania na nowo artystycznej spuścizny urodzonego sto lat temu Andrzeja Panufnika – wybitnego kompozytora, dyrygenta, artysty, który w geście protestu wobec komunistycznej władzy narzucającej ograniczenia swobód twórczych, zdecydował się na życie poza Polską i osiadł na stałe w Anglii.

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, chcąc włączyć się w obchody  100. rocznicy urodzin Andrzeja Panufnika, przygotowała specjalny projekt, który odbędzie się w Auli Nova w czwartek, 20 listopada o godz. 19.00 – będzie to koncert symfoniczny z udziałem zaproszonego do współpracy z naszą młodzieżą Maestro Pawła Kotli, dyrygenta mieszkającego w Londynie, solisty Arkadiusza Adamczyka (fagot), doktora z Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu naszej Uczelni oraz Orkiestry Symfonicznej, którą tworzą studenci Wydziałów: Instrumentalnego oraz Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa naszej Almae Matris. Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszymy dwie kompozycje Andrzeja Panufnika: Epitafium Katyńskie Koncert fagotowy orazSymfonię d-moll Césara Francka.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego listopadowego wieczoru w Auli Nova, by posłuchać, czym zaowocuje zmierzenie się utalentowanych studentów, zbierających doświadczenia grania w dużym zespole symfonicznym z twórczością dwóch znakomitych kompozytorów XIX i XX wieku, kreujących różne światy artystycznej ekspresji. Jak będzie wypadkowa emocji, towarzysząca zderzeniu młodości ze znanymi kompozycjami Andrzeja Panufnika i Césara Francka? Przekonamy się już niebawem.

Andrzej Panufnik

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej