Koncert symfoniczny inaugurujący 48. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej “Poznańska Wiosna Muzyczna”

Koncert symfoniczny inaugurujący
48. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej
Poznańska Wiosna Muzyczna

Wykonawcy:
Donat Zamiara – kontrabas
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Chór Ogólnouczelniany Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (przygotowanie
Chóru: Paweł Łuczak)
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

W programie:
J. Astriab – Uwertura na orkiestrę symfoniczną (1985)
T. Z. Kassern – Koncert na kontrabas i orkiestrę (1935), instrumentacja – Dominik Puk (2016/2017)
K. Taborowska-Kaszuba – Chorea na orkiestrę symfoniczną (2018/2019) – prawykonanie
W. Kilar – Veni Creator na chór i orkiestrę smyczkową (2008)
L. Zielińska – Melodramat na orkiestrę (2011)

Program koncertu inaugurującego 48. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna będzie prezentował dzieła twórców związanych z Poznaniem i poznańską Akademią Muzyczną oraz jednego z najbardziej uznanych polskich kompozytorów współczesnych – Wojciecha Kilara. W koncertach muzyki współczesnej istotnym punktem są zawsze prawykonania, od których momentu kompozycje zaczynają istnieć w świadomości słuchaczy. Podczas koncertu inaugurującego 48. Poznańską Wiosnę Muzyczną będziemy świadkami prawykonania utworu Katarzyny Taborowskiej-Kaszuby.