30 kwiecień 2020, 19:00 - Aula Nova

Koncert symfoniczny

UWAGA!
W związku z zarządzeniem władz uczelni wszelkie wydarzenia artystyczne i naukowe do dnia 24 maja 2020 r., w tym poniższe wydarzenie, zostają odwołane lub przeniesione na późniejszy termin.

czwartek, 30.04.2020, Aula Nova, godz. 19.00

Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Barbara Kubiak – sopran
Jarosław Bręk – baryton
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Antoni Wit – dyrygent

Małgorzata Pawłowska – słowo o muzyce

W programie:
L. van Beethoven – Aria Ah! Perfido op. 65
T. Baird – Cztery sonety miłosne do słów Williama Szekspira
R. Schumann – IV Symfonia d-moll op. 120

Orkiestrę Symfoniczną Akademii Muzycznej podczas tego szczególnego wieczoru poprowadzi Antoni Wit. Legendarny dyrygent, wieloletni szef najlepszych polskich orkiestr (m.in. NOSPR-u, Filharmonii Narodowej). Artysta gościnnie dyrygował takimi zespołami jak m.in. Berliner Philharmoniker, Staatskapelle Dresden czy Cleveland Orchestra. 200 nagranych płyt, łącznie sprzedanych 5 milionów egzemplarzy oraz Nagroda Grammy czynią Antoniego Wita jednym z najbardziej znanych i cenionych dyrygentów swoich czasów.

Uwaga!
Na koncert będą wydawane bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 (szczegóły dystrybucji zostaną podane na stronie internetowej Uczelni oraz na plakacie zapowiadającym wydarzenie).

21 październik 2021

III Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei – Koncert symfoniczny

22 październik 2021

4. Tromboholizm – Poznań Trombone Music Festival: Koncert Nagórski/TrombQuartet