Koncert Sepia Ensemble

16-12-2016-sepia-ensembleProgram:

Ewa Fabiańska-Jelińska Medytacja III na puzon solo (2016)
Artur Kroschel Vitrage na obój i fortepian (2016)
Krystyna Moszumańska-Nazar Novelette na flet i fortepian (2006)
François Sarhan Home Work (body percussion) (2009)
Claude Lenners Tête-à-tête na flet i skrzypce (1994)
Erkki-Sven Tüür Symbiosis na skrzypce i kontrabas (1996)
Alfred Schnittke Moz-Art na dwoje skrzypiec (1976)

Sepia Ensemble

Paulina Graś-Łukaszewska – flet
Paulina Kaczmarczyk – obój
Wojciech Jeliński – puzon
Aleksandra Dzwonkowska – perkusja
Tomasz Sośniak – fortepian
Anna Loska – skrzypce
Ostap Manko – skrzypce
Olga Winkowska – skrzypce
Mateusz Loska – kontrabas

Sepia Ensemble to zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Powstał w 2012 roku z inicjatywy Artura Kroschela i Rafała Zapały, a w jego skład wchodzą absolwenci oraz studenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, których łączy szczególne zainteresowanie i pasja wykonywania muzyki najnowszej. Zespół organizuje koncerty w poznańskiej Uczelni, a także w „niestandardowych” miejscach, których klimat sprzyja odbiorowi nowej muzyki. W swoim repertuarze zespół posiada utwory kompozytorów polskich, a także realizuje partytury szczególnie interesujących twórców ze świata. W grudniu 2012 zespół zrealizował dwa projekty z okazji Roku Cage’a, na które złożyły się dzieła amerykańskiego artysty. W roku 2013 zespół wystąpił na dwóch koncertach podczas Festiwalu Musicacoustica w Pekinie. W roku 2014 Sepia Ensemble rozwija cykl koncertów pt. Zooming, który jest próbą przybliżenia polskim słuchaczom muzyki współczesnej wybranego kraju oraz najnowszej polskiej muzyki. W 2015 odbyły się kolejno projekty Zooming: Ireland (Dublin/Poznań) oraz Zooming: Estonia (Tallinn). Grupa składa się z dwunastu muzyków, ale występują oni w rozmaitych układach od solowych do dużych składów ensemblowych. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują Artur Kroschel i Rafał Zapała.

Opieka merytoryczna:
Katedra Kompozycji