Koncert Roku 2014 – edycja jesienna

19 listopada 2014, 17:00 Koncert

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów
w Łodzi, godz. 17.00

Konkurs dla zespołów kameralnych złożonych ze studentów dowolnych lat studiów I i II stopnia
(do 5 osób)
Reprezentacja Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu: Imperto String Quartet
Imperto String Quartet tworzy czworo muzyków wieloletnio związanych z poznańskim ośrodkiem muzycznym, a obecnie studiujących na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w tym mieście. Pomysł wspólnego muzykowania narodził się spontanicznie, a w jego efekcie Celina Kotz- skrzypce, Amelia Maszońska – skrzypce, Mateusz Gidaszewski – altówka oraz Anna Papierz – wiolonczela weszli do świata kameralistyki i w październiku 2013 roku rozpoczęli  naukę u członków Meccorre String Quartet- Michała i Aleksandry Bryły.
Każdy z tych młodych artystów ma na swoim koncie liczne nagrody na konkursach o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym. Natomiast ich pierwszym wspólnym sukcesem jest I nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach. W kwietniu 2014 wystąpili na festivalu Q’arto Mondi w Poznaniu.
W programie:
L. van Beethoven – Kwartet smyczkowy c-moll op. 18 nr 4