Koncert Kameralnej Orkiestry Smyczkowej

Wykonawcy:
Klaudiusz Baran – akordeon
Marcin Suszycki – koncertmistrz, kierownictwo artystyczne
Kameralna Orkiestra Smyczkowa Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

W programie:
A. Kubik – Poemat poznański; kompozycja zamówiona przez Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
B. Bartók – Rumuńskie tańce ludowe BB 68, Sz. 56
M. Błażewicz – Koncert na akordeon i orkiestrę smyczkową
M. Karłowicz – Serenada na smyczki op. 2

8 lutego 1909 roku lawina pod Małym Kościelcem w Tatrach przerwała życie i wspaniały rozwój artystyczny jednego z największych polskich kompozytorów – Mieczysława Karłowicza. 110 lat po tym tragicznym wydarzeniu Kameralna Orkiestra wykona Serenadę na orkiestrę smyczkową. Klaudiusz Baran, znakomity akordeonista, rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, wykona zadedykowane mu dzieło Marcina Błażewicza. W programie ponadto prawykonanie utworu poznańskiej kompozytorki, pedagog naszej uczelni, dr Aliny Kubik, oraz ogniste Rumuńskie tańce ludowe Béli Bartóka.