Koncert inaugurujący projekt “Scena Letnia w Akademii Muzycznej 2018”

Koncert inaugurujący projekt
Scena Letnia w Akademii Muzycznej 2018

W muzycznym kalejdoskopie

Wykonawcy:
TrombQuartet w składzie: Piotr Banyś, Wojciech Jeliński, Marek Kaczor, Tomasz Kaczor

W programie:
utwory J. S. Bacha, J. Brahmsa, P. Desmonda, F. Nowowiejskiego, G. Rossiniego i in.

Słowo o muzyce:
Julia Gołębiowska

Wzorem lat ubiegłych Fundacja Akademii Muzycznej we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego i Urzędem Miasta Poznania, przygotowała atrakcyjną ofertę koncertową dla wszystkich tych, którzy planują spędzić lato w Poznaniu.
Tradycja muzycznych spotkań w okresie letnim ma ponad dwudziestoletnią tradycję – do 2012 roku siedzibą koncertów był Ratusz Poznański (cykl nosił nazwę Letnie Koncerty Ratuszowe), a od 2013 – Aula Akademii (nazwę zmieniono na Scena Letnia w Akademii Muzycznej). Na decyzję o zmianie lokalizacji koncertów wpłynęły dwa czynniki: logistyczny – w Auli im. Stefana Stuligrosza może pomieścić się blisko trzy razy więcej słuchaczy, niż w salach Ratusza, jak również artystyczny – do Auli nie docierają hałasy, jak to miało miejsce w latach wcześniejszych, gdy muzyka z letnich ogródków i restauracji na Starym Rynku zakłócała muzykę wykonywaną w Ratuszu.
Na cykl wakacyjnych spotkań z muzyką Scena Letnia w Akademii Muzycznej w wykonaniu pedagogów i studentów zapraszamy do Auli im. Stefana Stuligrosza w środy lipca i sierpnia 2018 roku (4, 11, 18, 25 lipca oraz 1, 8, 22, 29 sierpnia) oraz w czwartek, 16 sierpnia, na godz. 17.00 (ze względu na wypadające w dniu 15 sierpnia święto), jak również zachęcamy do udziału w koncertach, które zaplanowaliśmy w ramach projektu na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania w dniach 30 czerwca i 1 września o godz. 12.15.

Wstęp na koncerty wolny, bezpłatny.

Widząc wielkie zainteresowanie melomanów tym projektem, możemy przypuszczać, że atrakcyjny, zróżnicowany repertuar oraz wysoki poziom wykonawczy sprawią, że i w tym roku prezentacje muzyczne w siedzibie Akademii oraz na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania staną się ważnym punktem wakacyjnej oferty kulturalnej naszego miasta, a w konsekwencji kontynuowana od ponad dwudziestu lat tradycja naszych koncertów w okresie letnim nadal cieszyć się będzie wielkim uznaniem i zainteresowaniem poznańskich melomanów oraz przybyłych do naszego miasta turystów.