Koncert Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Nagroda JM Rektor prof. Haliny Lorkowskiej w ramach Nagrody Rektorów Polskich Uczelni Muzycznych dla laureatów Koncertu Roku 2014 (edycja listopadowa – konkurs zespołów kameralnych)

W programie:
B. Kaszuba – Skrzyp-ak
G. Finzi – Impression Tango
D. Szostakowicz – 3 Preludia op. 34 w opr. Cyganowa (opracowanie partii akordeonu: Iwo Jedynecki)
A. Vivaldi – O. Respighi – Sonata D-dur (opracowanie partii akordeonu: Iwo Jedynecki)
A. Pärt – Fratres (opracowanie partii akordeonu: Iwo Jedynecki)
J. Massenet – Medytacje z opery Thais (opracowanie partii akordeonu: Iwo Jedynecki)
A. Piazzolla – Tango en La (opracowanie partii akordeonu: Iwo Jedynecki)
Y. Takahashi – Le double de Paganini
R. Szczedrin – W stylu Albeniza w opr. Cyganowa (opracowanie partii akordeonu: Iwo Jedynecki)

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki powstało w roku 2013 z inicjatywy tych młodych artystów. Pomimo krótkiego stażu są już laureatami konkursów kameralnych w kraju i za granicą, m.in.: Grand Prix konkursu oraz I nagrody w kategorii zespołów kameralnych w Puli (Chorwacja), I nagrody Międzynarodowego Konkursu w Przemyślu, I nagrody (z najwyższą punktacją całego konkursu) Ogólnopolskiego Konkursu w Mławie, I nagrody TIM Music Competition w Paryżu, I nagrody w kategorii „Mozart Prize” oraz II nagrody w kategorii zespołów kameralnych na 67 Coupe Mondiale w Salzburgu.
Jako duet zadebiutowali w maju 2013 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od tego czasu wystąpili z recitalami w Centrum Kultury Saska Kępa, w budynku PASTY i w Sali balowej Pałacu Na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w Auditorio Eduardo del Pueyo w Saragossie (Hiszpania), w Tomba di Gulietta- Museo degli Affreschi oraz w Castelvecchio w Weronie (Włochy), a także w Sali koncertowej Stadthaus w Bazylei i Villa Wenkenhof w Riehen (Szwajcaria).
W roku 2014 zainaugurowali 14. Festiwal Letnie Wieczory Muzyczne „Dziekanka 2014” oraz wystąpili na  festiwalach „Vierjahreszeiten” w Riehen (Szwajcaria) i  Agimus Festival w Mola di Bari(Włochy).
Opiekę artystyczną nad zespołem sprawuje Prorektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie prof. Klaudiusz Baran. Duet doskonalił też swoje umiejętnosci na kursach. Pracował z takimi profesorami, jak  Janne Rattya (Universität für Musik Und Darstellende Kunst Graz) Iniaki Alberdi (Centro Superior de Musica de Pais Vasco, Conservatorio Superior de Musica de Aragon), Ingolf Turban (Hohschule für Musik und Theater Munich).
Zarówno Karolina Mikołajczyk, jak i Iwo Jedynecki są  laureatami  programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”.
W roku akademickim 2014/2015 obydwoje otrzymali stypendia Ministra Kultury i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.
Młodzi muzycy prowadzą także ożywioną działalność solistyczną, odnosząc na tym gruncie duże sukcesy.