Wydarzenia

III Poznański Festiwal Młodego Jazzu

III Poznański Festiwal Młodego Jazzu

18839669_1452781971431622_7473094232689525911_oPrzed nami III edycja Festiwalu Młodego Jazzu – inicjatywy, która zrodziła się z potrzeby zwrócenia uwagi na wysoki poziom artystyczny i wyjątkowe kreacje twórcze młodych, poznańskich artystów czerpiących inspirację z muzyki jazzowej i gatunków pokrewnych. Cykl koncertów w wykonaniu studentów i doktorantów Katedry Jazzu, organizowany przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Jazz Poznań, ma w zamierzeniu przybliżyć publiczności muzykę pełną młodej energii i komunikatywności. Niejednokrotnie koncerty prezentowane w ramach festiwalu będą miały formę debiutów.
Jazz od zawsze kojarzony był z awangardą – to właśnie świeżo upieczeni jazzmani dyktowali nowe trendy wypierając zastany w swoim czasie porządek. Dlatego właśnie Festiwal Młodego Jazzu prezentować będzie zarówno kontynuacje tradycji jazzowego mainstreamu, jak i nowe, niespotykane wcześniej na polskich scenach projekty artystyczne oscylujące wokół stylistyk wywodzących się z jazzu, muzyki improwizowanej i rozrywkowej.
W ramach tegorocznej edycji Festiwalu odbędzie się premiera płyty Poznański Festiwal Młodego Jazzu Vol. 1, prezentującej wybrane nagrania koncertów poprzednich dwóch edycji (album CD wydany zostanie w celu niekomercyjnym, dla promocji młodych artystów; bezpłatne egzemplarze albumu będą dostępne dla publiczności tegorocznej edycji Festiwalu). Wstęp na wszystkie koncerty realizowane w ramach Festiwalu jest wolny.
Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Recitale w ramach III Poznańskiego Festiwalu Młodego Jazzu:

Środa, 14.06.2017 (Aula Nova)

godz. 16.00 Dawid Kostka

godz. 17.00 Paweł Dobrowolski

 

Patroni medialni:
Gazeta Wyborcza
Nasz Głos Poznański
IKS
Radio Merkury
Puls Poznania
codziennypoznan.pl
Longplay.blox.pl
lepszypoznan.pl
Laboratorium Muzycznych Fuzji
Blue Bossa
Jazz Press
Phono
jazzsoul.pl

Organizatorzy:
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Stowarzyszenie Jazz Poznań