I Ogólnopolska Konferencja “Viola Arte”

I Ogólnopolska Konferencja Viola Arte

24-25-10-2016-konferencja-altowkowaSala Kameralna
wykłady:
12.00 – ad.dr hab. B. Hubisz-Sielska (AM Kraków) – Rachel Knobler – portret kompozytorki
12.30 – dr B. Maliszewski (AM Gdańsk) – Twórczość altówkowa Tadeusza Paciorkiewicza
13.00 – dr D.Stanisławska (AM Łódź) – Łódzkie kompozycje  altówkowe – promocja płyty Kaleidoscopium

Aula im. S. Stuligrosza
17.00
Koncert studentów Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz studentów Akademii
Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

19.00
Koncert pedagogów:
dr hab. Lech Bałaban, prof. nadzw. AM, AM w Bydgoszczy i Poznaniu
dr hab. Ewa Guzowska, prof. AM, AM w Poznaniu
ad. dr hab. Bogusława Hubisz-Sielska, AM Kraków
prof. Stefan Kamasa, UMFC Warszawa
dr Błażej Maliszewski, AM Gdańsk
dr Dorota Stanisławska, AM Łódź

pianiści:
ad. dr hab. Mariusz Sielski
ad. dr hab. Krzysztof Sowiński
ad. dr  hab. Maria Koszewska-Wajdzik

I Ogólnopolska Konferencja Viola Arte to pierwsze wydarzenie w Polsce mające na celu propagowanie oraz przybliżanie wyłącznie polskiej literatury na altówkę. Ideą konferencji są koncerty oraz wykłady promujące wybitnych polskich kompozytorów oraz ich  nieznaną dotąd muzykę. Udział w konferencji wezmą studenci oraz pedagodzy Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz goście z zaprzyjaźnionych Uczelni Muzycznych z Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Bydgoszczy oraz Krakowa. Podczas konferencji odbędą się trzy koncerty oraz sześć wykładów. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.