HARMONOGRAM WYDARZEŃ Piątek, 30 listopada, g. 19.00, Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu
Koncert inauguracyjny oraz warsztaty „rytMY w CIELE”
Prowadzący: Bartek Miler
Wieczorne koncerty towarzyszące
Wystąpią chóry konkursowe i zaproszone zespoły poznańskie
Partnerem jednego z koncertów towarzyszących jest Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Niedziela, 2 grudnia, Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu
g. 12.00 – 15.30
Przesłuchania konkursowe
g. 18.00
Koncert laureatów
Przesłuchania konkursowe i koncert laureatów będą transmitowane na kanale YouTube: Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. S. Stuligrosza
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na niektóre z wydarzeń obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.
Informacje o wejściówkach: www.grand.prix.stuligrosz.pl
Uczestnicy Konkursu:
– Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej (laureat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie)
– Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu (laureat Ogólnopolskiego Turnieju Chórów “Legnica Cantat”)
– Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (laureat Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach)
– Chór Dziewczęcy “Skowronki” (laureat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi)
– Chór “La Musica” z Gimnazjum nr 16 w Lublinie (laureat Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy)
– Chór Kameralny Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie (laureat Łódzkiego Festiwalu Chóralnego “Cantio Lodziensis”)
Konkurs o Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza to nowy, wyjątkowy w skali kraju konkurs chóralny, a jednocześnie nawiązanie do niezwykle bogatej tradycji chórów poznańskich. Ideą wydarzenia jest konfrontacja laureatów nagrody głównej Grand Prix sześciu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych.
Na chóralne święto złożą się również koncerty poznańskich chórów i zaproszonych zespołów, które odbędą się w piątek i sobotę w różnych częściach miasta. Dopełnieniem całości będą warsztaty z zakresu emisji głosu i interpretacji dzieł chóralnych.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury