Dzień Akademii Muzycznej w ramach XXI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Dzień Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
w ramach XXI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Poniedziałek, 23.04.2018
Dzień Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w ramach XXI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

WARSZTATY DLA DZIECI
Warsztaty WyGraj Utwór

Warsztaty są zaproszeniem do fascynującej przygody, w której każdy może się stać kompozytorem, wykonawcą i odbiorcą utworu muzycznego. Za sprawą wspólnej zabawy, śpiewu i gry na instrumentach sala koncertowa stanie się prawdziwym festiwalem wielobarwnych dźwięków.

Czas trwania: 45 minut

Wiek: 6+
Prowadzenie: as. mgr Magdalena Andrys
godz. 10.00-10.45 BRAK WOLNYCH MIEJSC
godz. 11.00-11.45 BRAK WOLNYCH MIEJSC
godz. 12.00-12.45 BRAK WOLNYCH MIEJSC

Magdalena Andrys
Asystent na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Doktorantka na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. Posiada doświadczenie w realizacji twórczych projektów edukacyjnych oraz prowadzeniu warsztatów z chórami i zespołami muzycznymi, zarówno dziecięcymi jak i dorosłych.

Organizator: Katedra Edukacji Muzycznej

POKAZ INSTRUMENTARIUM PERKUSYJNEGO
Pedagodzy wraz ze studentami Zakładu Perkusji przedstawią dzieciom i młodzieży instrumentarium perkusyjne i opowiedzą o wykorzystaniu poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej,

jak i w muzyce solowej.

Czas trwania: 20 minut

Wiek: 6+
godz. 13.30-13.50 BRAK WOLNYCH MIEJSC
godz. 14.00-14.20
godz. 14.30-14.50
godz. 15.00-15.20

Organizator: Zakład Perkusji

ZWIEDZANIE PRACOWNI LUTNICZEJ
Pedagodzy i studenci Katedry Lutnictwa Artystycznego zaprezentują niezwykłą i pełną sekretów sztukę budowania instrumentów muzycznych oraz pokażą narzędzia niezbędne w tym pracochłonnym procesie tworzenia.

Miejsce: pracownia lutnicza
Czas trwania: 20 minut

Wiek: b.o.
godz. 11.00-11.20
godz. 11.30-11.50
godz. 12.00-12.20 BRAK WOLNYCH MIEJSC

godz. 12.30-12.50
godz. 13.00-13.20 BRAK WOLNYCH MIEJSC

Organizator: Katedra Lutnictwa Artystycznego

KONCERT Z CYKLU PONIEDZIAŁKI W AKADEMII

Zapraszamy na koncert w wykonaniu pedagogów i studentów Wydziałów: Instrumentalnego oraz Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa, w interpretacji których usłyszymy dzieła kompozytorów różnych epok.

Wiek: 15+
Rezerwacja: nie

Uwaga!
Rejestracja na w/w wydarzenia będzie możliwa w II połowie marca br. wyłącznie poprzez stronę Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki: