3 razy B. Bach – Beethoven – Brahms

Justyna Wróblewska – fortepian

W programie:

J. S. BachPartita B-dur BWV 825
L. van BeethovenRondo a Capriccio G-dur op. 129 Złość z powodu zgubionego grosza
J. BrahmsII Koncert fortepianowy B-dur op. 83 (wersja na dwa fortepiany)

Piotr Szychowski
piotr_szychowskiAbsolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego (studia ukończone z wyróżnieniem). W latach 2005-2009 studiował na Universität der Künste w Berlinie w klasie fortepianu prof. Rainera Beckera. Doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem m.in. Dang Thai Sona, Bernarda Ringeissena, Klausa Hellwiga, Hansa Leygrafa, Ryszarda Baksta, Wiktora Mierżanowa oraz Andrzeja Jasińskiego. W styczniu 2009 zadebiutował w Filharmonii Berlińskiej z Das Sinfonie Orchester Berlin wykonując Koncert fortepianowy c-moll KV491 Mozarta. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Rzymie, Bukareszcie, Takasaki, Darmstadt, Ettlingen, Bydgoszczy, Łodzi i Warszawie. Koncertuje w najbardziej prestiżowych salach Europy i świata m.in.: Londynie (Purcell Room/Royal Festival Hall), Berlinie (Filharmonia Berlińska), Rzymie (Auditorium Augustinianum w Watykanie), Moskwie, Edynburgu, Budapeszcie, Bukareszcie (Ateneul Roman), a także Szanghaju, Bejrucie, Filharmoniach Narodowych w Sofii, Murmańsku, Krasnodarze, Podgoricy oraz Warszawie. Występował na prestiżowych festiwalach pianistycznych w Dusznikach Zdroju, Antoninie, Warszawie „La folle journée – Chopin Open” oraz na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.  Wielokrotnie był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Poznania i Wrocławia, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz DAAD w Bonn. Jest laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora sztuki oraz został powołany na stanowisko adiunkta w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Justyna Wróblewska
justyna_wroblewska_1Obecnie studentka I roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu dr hab. Macieja Pabicha. W 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. dr hab. Andrzeja Tatarskiego. Do
ostatnich osiągnięć należą, m.in.:
– wyróżnienie na I Gdańskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2010),
– nagroda Prezydenta Miasta Torunia za działalność artystyczną (2010, 2011),
– stypendium Prezydenta Miasta Torunia (2012/2013),
– stypendium Prezesa Rady Ministrów (2012/2013),
– nagroda Prezesa Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, Nagroda Związku Kompozytorów Polskich oraz nagroda Ludmiły i Lwa Zakopetes na Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku (2015),
– stypendium Marszałka Woj. kujawsko-pomorskiego dla osób zajmujących się działalnością artystyczną (2015),
– wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w kategorii duet fortepianowy (2016).
Brała udział w pianistycznych konkursach zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, ponadto była stypendystką Fundacji Platon i Instytutu B61 (2011/2012). Występowała jako solistka z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, m.in. pod batutą Jerzego Maksymiuka a także z Lwowską Orkiestrą Kameralną “Akademia”.