Chór Kameralny zdobywcą Grand Prix w Bergen!

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu (Paderewski Chamber Choir) prowadzony przez prof. Marka Gandeckiego zdobył główną nagrodę – GRAND PRIX Grieg International Choir Festival, ponadto I nagrodę w kategorii muzyka współczesna oraz II nagrodę w kategorii muzyka sakralna w Bergen (Norwegia)! Więcej na temat Chóru przeczytasz TUTAJ.

Podczas festiwalu Chór był Ambasadorem Wielkopolskiej Kultury w ramach promocji Województwa Wielkopolskiego.

Do sukcesu Chóru przyczynili się również pedagodzy Uczelni: Przemysław Czekała (emisja głosu), Marianna Majchrzak, Laura Stieler (asystentki), Małgorzata Pawłowska (organizacja).

Na konkursie towarzyszącym, Nina Solo Competition, Dominika Dobrolińska – studentka śpiewu solowego w klasie dr hab. Barbary Mądrej-Bednarek – zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy nagród na tak ważnych i prestiżowych konkursach!