„Uczeń czarnoksiężnika” – Mikołajkowy koncert Sinfonietty

Uczeń czarnoksiężnika
Mikołajkowy koncert Sinfonietty dla dzieci do lat 10

6-12-2016-uczen-czarnoksieznikaAkademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, wśród bogatej oferty artystycznej przeznaczonej dla szerokiej grupy odbiorców, dba również o obszar działań i inicjatyw przeznaczonych dla młodych melomanów, którymi są uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, dzieci z domów dziecka, z domów kultury i świetlic środowiskowych. Z myślą o dzieciach, które na co dzień nie mają możliwości konfrontacji ze sztuką, ponieważ dzieli je od niej bariera przestrzenna, społeczno-mentalna, ekonomiczna, nasza Uczelnia realizuje raz do roku Koncert Mikołajkowy.

W bieżącym roku akademickim, we współpracy z poznańskimi instytucjami: Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu i Ogólnokształcącą Szkołą Baletową, przygotowujemy koncert zatytułowany Uczeń czarnoksiężnika, podczas którego Sinfonietta – orkiestra studentów I roku studiów licencjackich pod dyrekcją dra Aleksandra Grefa wraz z chórem, solistami i zaproszonymi do udziału w tym projekcie uczniami z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu (przygotowanie choreograficzne: Alicja Curujew), wykonają fragmenty z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego, cyklu miniatur Karnawał zwierząt Camille’a Saint-Saënsa oraz fragmenty suity Peer Gynt Edvarda Griega.

Wykonawcy:
Orkiestra Sinfonietta
Aleksander Gref – dyrygent
Krzysztof Dys – fortepian
Anastazja Twardowska – skrzypce
Michał Francuz – fortepian
Małgorzata Bleja – wiolonczela
Chór Żeński Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (przygotowanie; Maciej Grosz)
Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu
Realizacja i choreografia: Alicja Curujew

W programie:
E. Grieg – Peer Gynt: Poranek
P. Czajkowski – Dziadek do orzechów: Uwertura (Marsz dzieci)
K. Szymanowski – Mity: Źródło Aretuzy
C. Saint-Saëns – Karnawał zwierząt: Łabędź
E. Grieg – Peer Gynt: W grocie Króla Gór
M. Musorgski – Obrazki z wystawy: Chatka na kurzej stopce
P. Czajkowski – Dziadek do orzechów: Walc Śnieżynek

Współpraca:
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu

Patronat medialny:
Radio Merkury
Radio Emaus
IKS – Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny

Uwaga!
Na koncerty wydawane będą bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Miejskiej (CIM) przy ul. Ratajczaka 44 od dnia 21.11. br. od godz. 17.00 w liczbie maksymalnie 4 wejściówki na osobę, na koncert. Jednocześnie informujemy, iż dostępne są wejściówki wyłącznie na koncert o godz. 10.00.