1 grudnia, 2023, 20:00

Studencki Koncert Kompozytorski/1.12.2023

1 grudnia, 2023
Na zdjęciu myszka komputerowa i pióro leżą na nutach

W piątek, 1 grudnia 2023 r. o godz. 20.00 zapraszamy do Sali Błękitnej na

Studencki Koncert Kompozytorski

Program:

Paweł Opalczewski – Wymiary zmierzchu utwór konkretny na dwa kanały

Utwór jest naturalistyczno-metafizycznym pejzażem natury w fazie przechodzenia do zmierzchu oraz jego początku, jak i zakończenia. Składa się on z dźwięków natury, surowych oraz przetworzonych w różny sposób tak, aby oddać wrażenie ducha zmierzchu i zwierząt aktywnych w jego okresie, jak i jego wymiarów naturalnych oraz pozazmysłowych.

Julia Bartczak – Cidade de São Mateus na taśmę i video

Jan Juszczak, Adam Knychaus – Circulating words na fortepian, live electronics oraz głosy ludzkie

Circulating words jest utworem łączącym elementy improwizacji z ideą aleatoryzmu. Zrodził się on z prostej ciekawości, a także spontanicznej potrzeby wspólnego tworzenia, wykonujących go (dziś) artystów. Improwizowana partia fortepianu połączona jest z recytacją, wyrwanych ze swych pierwotnych kontekstów, słów, zaczerpniętych z losowo wybranych książek. Tytuł utworu Circulating wordsKrążące słowa, odnosi się właśnie do tej wspomnianej przypadkowości w doborze recytowanego materiału. Przedstawiona materia dźwiękowa nie kończy się jednak na tym, co artyści wykonują akustycznie. Materiał dźwiękowy jest w utworze przetwarzany także elektronicznie, tworząc nową, świadomie kreowaną przestrzeń wyrazu muzycznego. Circulating words jest więc wypadkową połączenia dwóch oddziałujących na siebie płaszczyzn dźwiękowych w jeden fluktuujący, muzyczny byt.

Opieka merytoryczna: Katedra Kompozycji